1
فوریه

روش های جلوگیری از مبتلا شدن زنان باردار به عفونت خونی

در ادامه این مقاله، برخی از روش هايي که عمل کردن به آن ها می تواند خطر ابتلا به عفونت خونی در دوران بارداری را کاهش دهد، بیان شده است. برخي از اين روش ها عبارتند از:

• به یاد داشته باشید كه بهترین راه برای کاهش احتمال مواجهه شدن با انواع عفونت ها جلوگیری از بروز عفونت در بدن زنان حامله است. بنابراین، اين زنان بايد برای اطمینان بیشتر، حتما قبل از انجام پخت و پز و خوردن غذا دست های خود را با دقت بشویند.
• همچنین، انجام واکسیناسیون به موقع هم در جلوگیری از ابتلا به انواع عفونت ها بسیار مفید خواهد بود.
• فراموش نکنید كه در صورت مبتلا شدن به عفونت، درمان به موقع بیماری باعث می شود تا عفونت به سلول های خونی فرد بیمار و جنين داخل رحم او گسترش نیابد.
• به همین دلیل، افراد مبتلا به بیماری دیابت، سرطان و زناني که در 30 هفته اولیه از دوران بارداری خود هستند، نیاز به توجه بیشتری داشته و باید در مورد انجام نکات بهداشتي و درمان انواع دیگر عفونت ها محتاط باشند. از آنجایی كه سیستم ایمنی بدن اين زنان نسبت به خانم هاي سالم کمی ضعیف تر شده است، بنابراین شانس اين افراد در ابتلا به عفونت خونی هم در دوران بارداری به میزان قابل توجهی افزایش خواهد يافت.
در نهايت، نکته مهم دیگری که زنان حامله باید به یاد داشته باشند، این است که مبتلا شدن به بیماری سپسیس در دوران بارداری می تواند منجر به بروز عوارض خطرناک بسیاری هم در بدن این افراد و جنين داخل رحم آن ها شود. اگر چه میزان عوارض ناشی از اين بيماري به نوع عفونت موجود در بدن مادر باردار بستگی دارد، اما در شرایط پیشرفته این نوع عفونت خونی می تواند به بدن فرزند متولد نشده فرد بیمار هم انتقال یابد. پس، اگر شما هم هر یک از علائم بیماری سپسیس را در بدن خود شناسایی کردید، فورا به پزشک متخصص زنان و زايمان مراجعه کنید، تا بیماری شما هر چه سریع تر تشخیص داده شده و از بروز عوارض جانبی خطرناک و عوارض دیگري که تهدیدکننده زندگی شما و فرزند داخل رحمتان هستند، جلوگیری شود.

علائم بیماری سپسیس در بدن زنان باردار

علل بروز بیماری سپسیس در بدن زنان باردار

سپسیس و یا عفونت خونی چیست؟و چه ارتباطی با بارداری دارد

برچسب‌ها:, , ,

Accessibility