31
ژانویه

چرا جنین درون رحم زنان باردار در موقعیت خلفی قرار می گیرد؟

اگر چه طبق نظر محققان علم زنان و زایمان، دلیل موجهی برای قرارگیری جنین در موقعیت خلفی وجود ندارد، اما بعضی دلایل عمومی از نظر گذشتگان در مورد قرارگیری نوزاد در این موقعیت به گوش می رسد، که به شرح زیر است:

1. شکل بدن مادر: به عنوان یک زن حامله یادتان باشد که بعضی اوقات، شکل بدن مادر در طی دوران بارداری می تواند موقعیت قرار گرفتن جنین او را تعیین کند. در واقع، اگر لگن مادر حامله باریک باشد، شانس او برای قرارگیری کودک در موقعیت خلفی به میزان قابل توجهی بالا می رود، زیرا قسمت عقب بدن مادر وسیع تر است. در چنین بدن هایی، کودک در موقعیت خلفی راحت تر بوده و جای بیشتری برای استراحت سر خود خواهد داشت.
2. میزان فعالیت مادر در دوران بارداری: نکته مهم دیگری که زنان حامله باید به خاطر داشته باشند، این است که وضعیت قرار گرفتن جنین در داخل رحم مادر در طی ماه های آخر دوران بارداری، به شیوه زندگی او در این دوران بستگی دارد. در واقع، فعال بودن یا غیرفعال بودن مادر در این دوره تعیین کننده موقعیت نوزاد در داخل رحم، به منظور تولد خواهد بود. اگر مادر باردار عمدتا زندگی آرامی داشته و زانوهای خود را در دوران بارداری زیر لگن استراحت دهد، احتمال بیشتری وجود دارد که کودک در موقعیت خلفی قرار گیرد. همچنین، اگر مادر حامله وقت بیشتری را در مقابل رایانه یا نشستن روی صندلی سپری کند، کودک او در زمان تولد حتما در موقعیت خلفی قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility