مزاياي انجام تمرینات تنفسی در طي دوران بارداری

1. همانطور که جنین در داخل رحم مادر باردار خود رشد می کند، بدن او به اکسیژن بیشتری نیاز خواهد داشت تا اعمال خود را به صورت بهینه انجام دهد. در واقع، مي توان ادعا كرد كه جنین در دوران رشد خود به اکسیژن بیشتری نیاز دارد و نفس کشیدن کم عمق مادر، ارائه اکسیژن كافي به بدن او را دچار مشکل مي كند. با ناکافی بودن اکسیژن در بدن مادر باردار، روند رشد جنين نامناسب بوده و بدن مادر هم برای انجام عمل زایمان آماده نمی شود. اما تکرار تمرینات تنفسی توسط زنان باردار اکسیژن مورد نياز بدن را تامین خواهد نمود.

2. همه زنان در طي دوران بارداري خود اضطراب و استرس شديدي را تجربه می کنند. انجام تمرینات تنفسی مکرر و منظم می تواند سبب آرامش اين افراد شده و استرس موجود در بدن آم ها را از بین ببرد.
3. به عنوان زن حامله یادتان باشد كه نفس کشیدن عمیق اکسیژن بیشتری را برای بدن شما و فرزند داخل رحمتان فراهم آورده و موجب تسکین درد مفاصل و عضلات بدنتان خواهد شد.
4. یک نکته مهم دیگر در مورد زنان باردار، ترس از انجام عمل زایمان است. در حالي كه اگر فرد باردار تمرینات تنفسی را به طور منظم در طي كل دوران حاملگی انجام دهد، عمل زایمان او خیلی راحت خواهد بود ، زیرا این کار انقباضات بدن مادر را به صورت اصولی مدیریت نموده و درد زایمان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
5. از همه مهم تر این که انجام تمرینات تنفسی به زنان حامله کمک خواهد تا بدن خود را در طول دوران بارداری و انجام عمل زایمان آماده نگه دارند. در واقع، فرد بتواند با خیال راحت از معجزه عمل زایمان و تولد نوزاد خود لذت ببرد.
پس اگر شما هم به عنوان یک زن حامله می خواهید تمرینات تنفسی را برای گذراندن امن دوران بارداری یاد بگیرید، می تواند با شریک زندگی خود در کلاس های قبل از تولد شرکت نمایید. اين كلاس ها شما را با روش های خاص تنفس عمیق آشنا نموده و برای انجام زایمان طبيعي راحت آماده مي کنند. علاوه بر اين موارد، زنان حامله می توانند با دیدن برخی از فیلم ها یا دوره های آنلاین کوتاه مدت به تجربیات خود اضافه کنند، زیرا هر زن حق دارد تا با تنفس عمیق از دوران بارداری خود لذت ببرد و در طول روزهای پرتنش، به دنبال آرامش کامل خود باشد

نحوه درست انجام دادن تنفس شکمی در طی دوران بارداری

تنفس شکمی زنان در طي دوران بارداری

انواع تمرینات موثر برای انجام درست عمل تنفس در طی دوران بارداری

درمان های جایگزین برای قرارگیری نوزاد در موقعیت مناسب قدامی

این را به اشتراک بگذارید!

به خواندن ادامه دهید

قبلیبعدی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *