31
ژانویه

در هنگام بروز انقباضات رحمی برای زایمان، زنان حامله چه باید بکنند؟

همه پزشکان متخصص زنان و زایمان عقیده دارند که بهترین زمان برای مراجعه زن حامله به پزشک معالج خود در هنگام بروز انقباضات رحمی، جهت انجام عمل زایمان طبیعی، زمانی است که انقباضات منظم و با فرکانس پنج تا ده دقیقه پشت سر هم به وجود آیند. در چنین مواردی، بیمار باید خود را در عرض یک دقیقه به بیمارستان برساند. در چنین شرایطی، حتی اگر بروز انقباضات متناوب رحمی چند هفته هم طول بکشد، بهتر است زن حامله علائم را با دقت در بدن خود دنبال کرده و خود را بلافاصله به بیمارستان برساند. علائمی که زنان باید در ماه نهم از دوران بارداری خود بیشتر به آن ها توجه کنند، عبارتند از:
• رخ دادن انقباضات بسیار قوی در رحم زنان باردار
• اگر درد زایمان، با پاره شدن و بیرون آمدن آب از رحم همراه باشد
• آب خارج شده از رحم سبز و قهوه ای رنگ باشد
• اگر زنی احساس کند با سرفه کردن بند ناف نوزاد پاره شده و او با داخل شدن به دهانه رحم از واژن خارج خواهد شد

• هنگامی که مادر باردار احساس کند دیگر نمی تواند صبر کند و به سختی خود را به بیمارستان می رساند
در هنگام بروز انقباضات رحمی زنان در ماه آخر دوران بارداری، چه اتفاقی برای مادر می افتد؟
به عنوان مادر بارداری که در ماه آخر از دوران حاملگی خود قرار دارید، یادتان باشد که بعد از بروز انقباضات رحمی در بدنتان، شما در بیمارستان بستری خواهید شد. در چنین مواردی، انجام برخی مراقبت ها برای حفظ سلامت شما و فرزند داخل رحمتان ضروری است. مهم ترین این موارد عبارتند از:
• در مرحله اول در نظر داشته باشید که فرآیند زایمان طبیعی با شروع انقباضات رحمی در بدن شما آغاز شده و بدن به صورت طبیعی از خود و نوزاد درون رحم مراقبت خواهد نمود.
• معمولا پزشکان متخصص زنان و زایمان، خود در اتاق زایمان تغییرات و کارهای لازم را برای انجام زایمان طبیعی انجام می دهند.
• در چنین شرایطی، پزشک متخصص زنان و زایمان یا ماما سوالاتی را در مورد درد و شدت آن از شما خواهد پرسید. به عنوان یک خانم جوان و بی تجربه سعی کنید تا به سؤالات پاسخ دقیق بدهید، زیرا آن ها با پاسخ های شما می توانند ارزیابی درستی در مورد زایمان انجام دهند.
• نوع این انقباضات و شدت و مدت آن ها توسط ماما یا پرستار مشاهده شده و بلافاصله به پزشک متخصص زنان و زایمان گزارش داده می شود تا او بتوانند برای انجام زایمان راحت و ایمن به شما کمک کند.
• در نهایت، فراموش نکنید که ممکن است ذهن شما در مورد انقباضات واقعی زایمان و شدت بروز آن ها دچار تردید شود. در چنین مواردی به یاد داشته باشید که پزشکان بهترین راه را برای ایجاد آرامش و از بین بردن شک در مورد فرآیند زایمان به شما ارائه خواهند داد. پس سعی کنید تا در هنگام بروز درد زایمان، خود را به دکتر متخصص زنان و زایمان رسانده و در کنار او در آرامش باشید. شما باید برخی از تکنیک های تنفس ورزشی را نیز در طول انقباضات رحمی انجام دهید تا زایمان راحت و ایمنی را تجربه نمایید.
برای این که خیالتان آسوده باشد و نگران وسایل مورد نیاز بیمارستان نشوید، بهتر است به عنوان یک زن حامله وسایل بیمارستان خود را با ورود به سه ماهه سوم از دوران بارداری آماده کرده و مکان ۀن به اطرافیان خود اطلاع دهید

علائم بروز انقباضات رحمی در بدن زنان در طی دوران بارداری

علل بروز انقباضات رحمی در دوران بارداری زنان

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility