28
ژانویه

اقدامات احتیاطی در هنگام رنگ کردن موی زنان در دوران بارداری

• یادتان باشد كه استفاده از رنگ موهای باکیفیت در دوران بارداری زنان نکته بسیار مهمی است. بنابراین، به عنوان يك خام باردار از خرید مارک های ناشناخته و ارزان رنگ مو در طي این دوره حساس از زندگي خود خودداری کنید.
• به عنوان یک زن حامله فراموش نکنید كه پوشیدن دستکش در طول کار با رنگ مو ضروری است.
• هیچ وقت رنگ مو را به طور مستقیم بر روی پوست سر خود نمالید. رنگ باید فقط بر روی رشته های مو قرار گیرد، زیرا در این روش، رنگ نمی توانید وارد سیستم گردش خون شما شده و به اعضای داخلی بدن شما و جنين داخل رحمتان ضرر برساند. همچنین، نکته مهم دیگر که زنان حامله باید در هنگام رنگ کردن موهاي خود به یاد داشته باشند، این است که قبل از استفاده کامل از رنگ مو مقداری از رنگ را فقط بر روي یک دسته از موهای خود امتحان کنند.

در ادامه این مقاله، اقدامات احتیاطی مختلفی برای رنگ کردن موی زنان در دوران بارداری بیان شده است، که عبارتند از:
• از آن جايي كه تحقیقات انجام شده عدم وجود عناصر سمی در مارک های معروف رنگ موهای دائمی و نیمه دائمی را تایید نمی کند، بنابراین زنان حامله باید استفاده از این محصولات را در طي كل دوران بارداری خود به حداقل برسانند.
• نکته مهم دیگر در مورد این محصولات زیبایی خواندن مطالب درج شده بر روی بسته بندی آن، به منظور آموزش قبل از استفاده می باشد.

• هرگز از رنگ مو برای رنگ کردن مژه ها یا ابروهای خود استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث بروز عفونت و یا تورم در این نواحی از بدن شما شود.
• اگر به عنوان يك خانم باردار از رنگ هاي شيميايي برای مدت طولانی استفاده می کنید، سعی کنید كه عمل رنگ کردن موهاي خود را در یک فضای باز که جریان هوای مناسبي در آن وجود دارد، انجام دهید.
• بعد از رنگ کردن، شستشوی کامل پوست سر برای جلوگیری از جذب مواد شیمیایی موجود در آن به بدن خود زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد الزامی است.
• در هنگام رنگ کردن موهای خود، از نوشیدن مايعات و یا خوردن مواد غذایی به شدت اجتناب کنید، چون مواد سمي آن از طریق دهان هم وارد بدنتان مي شود.
• معمولا، زمان رنگ کردن موهاي زنان به کیفیت رنگ مو و نوع موی فرد بستگی دارد، زیرا زنانی که دارای موهای مجعد هستند، جذب رنگ در آن ها کمتر خواهد بود. از این رو، ممکن است این افراد مجبور شوند كه برنامه رنگ کردن موهای خود را برای به دست آوردن نتیجه لازم باز هم تکرار کنند. به همين دليل، به عنوان یک زن حامله قبل از رنگ کردن موهای خود به دنبال توصیه های پزشک متخصص زنان و زايمان باشید.

در نهایت، یادتان باشد كه رنگ کردن مکرر مو در دوران بارداری برای همه زنان مضر است، اما اگر در صورت استفاده متناوب از اين مواد شيميايي اقدامات احتیاطی مناسب رعایت شود، می تواند بی خطربوده و عوارضی ایجاد نکند. به همین دلیل، مشاوره کردن با پزشک متخصص زنان و زايمان قبل از رنگ کردن موها می تواند یک حرکت مناسب باشد. در چنين شرايطي، زنان باردار بايد در صورت امکان رنگ های ایمن را انتخاب کنند. همچنین، رنگ کردن موها در طي اين دوران حساس باید در مکاني انجام گیرد که دارای تهویه مناسب باشد و فرد در معرض استنشاق بخار حاصله از محصول قرار نگیرد. البته، استفاده از حداقل زمان رنگ كردن موها برای اجتناب از بروز اثرات طولانی مدت این نوع محصولات شيميايي الزامی است. علاوه بر اين موارد، يادتان باشد رنگ هایی که دارای کیفیت خوبي هستند، مواد سمی کمتری نسبت به رنگ های دیگر دارند. به همین دلیل، در هنگام مصرف هم خطر نسبتا کمی مادر باردار و جنين داخل رحم او را تهدید خواهد كرد.

چگونه از گیاه حنا برای رنگ کردن موهاي زنان در دوران بارداری استفاده شود

جایگزین های طبیعی به جای رنگ مو در دوران بارداری

رنگ موهای گیاهی در دوران بارداری

رنگ کردن مو در دوران بارداری خطرناک است؟

 

برچسب‌ها:

Accessibility