15
ژانویه

10 راه آسان برای سرعت بخشیدن به ویندوز 10

ویندوز 10 جدید PC شروع به از دست دادن برخی از درخشش خود کرده است، راه هایی برای قرار دادن کمی pep پشت در مرحله آن وجود دارد. در اینجا چند روش سریع و آسان برای بهبود عملکرد آن بدون تغییر هیچ نوع سخت افزار وجود دارد.

1. Go opaque

منوی شروع جدید ویندوز 10، جذاب و دیدنی است، اما این شفافیت به برخی منابع (کمی) هزینه می دهد. برای بازگرداندن این منابع، می توانید شفافیت را در منوی شروع، نوار وظیفه و مرکز فعالیت غیرفعال کنید: منوی تنظیمات را باز کنید و به Personalization> Colors بروید و به Make Start، نوار وظیفه و مرکز عمل بروید.

برای دسترسی به این بخش این مسیر را باید بروید Settings menu and go to Personalization > Colors and toggle off Make Start, taskbar, and action center transparent.

disable-transparency.png

 

2. بدون جلوه های ویژه

ساختن منوی شروع، نوار وظیفه و مرکز فعالیت شفاف یک چیز است، اما ویندوز 10 هنوز دارای بسیاری از دیگر جلوه های ویژه ساخته شده است. راست کلیک بر روی دکمه Start کلیک راست کرده و روی System کلیک کنید.

مسیر زیر به زبان اصلی سیستم

Start button and click System.

 

system-settings.png

برای باز کردن منوی System Properties روی تنظیمات سیستم پیشرفته کلیک کنید. در برگه پیشرفته تحت عملکرد، روی تنظیمات کلیک کنید …

این مسیر را دنبال کنید

Click Advanced system settings to open the System Properties menu. On the Advanced tab under Performance, click Settings

performance-options.png

این منو گزینه های عملکرد را باز می کند. در برگه های جلوه های ویژوال، برای تنظیم بهترین عملکرد برای غیرفعال کردن تمام انیمیشن های غیر ضروری و جلوه های ویژه، انتخاب کنید یا سفارشی را انتخاب کنید و جلوه های بصری را که فکر می کنید بدون آن زندگی می کنید، انتخاب کنید. هنگامی که شما تمام شد، برای اعمال تغییرات خود، روی OK کلیک کنید.

مسیر دستور خط سیستم

This will open the Performance Options menu. In the Visual Effects tab, either choose Adjust for best performance to turn off all unnecessary animations and special effects, or choose Custom: and deselect the visual effects you think can live without. When you’re finished, click OK to apply your changes.

3. برنامه های راه اندازی را غیرفعال کنید

اگر رایانه شما زمان زیادی برای بوت شدن داشته باشد – و شما راه اندازی سریع و همه چیز را فعال کرده اید، ممکن است برنامه های زیادی را هنگام راه اندازی کامپیوتر خود روشن کرده باشید. برای برطرف کردن این، بر روی دکمه Start کلیک راست کرده و روی Task Manager کلیک کنید. بر روی زبانه Startup کلیک کنید (اگر روی برگه Startup را نمیبینید روی جزئیات بیشتر کلیک کنید) و لیست برنامههایی را که از رایانه شما راهاندازی کردهاند، مشاهده کنید. اگر برنامه ای را مشاهده نکنید که نیازی به وجود آن وجود ندارد، روی آن کلیک راست کرده و روی Disable کلیک کنید. شما همچنین می توانید لیست برنامه ها را با استفاده از Startup impact تنظیم کنید، اگر مایلید برنامه هایی را که بیشترین منابع (و زمان) را دریافت می کنند مشاهده کنید.

دستور خط زیر را دنبال کنید.

Start button and click Task Manager. Click the Startup tab (click More details if you don’t see the Startup tab) and peruse the list of programs that start up with your computer. If you see a program that doesn’t need to be there, right-click it and click Disable. You can also arrange the list of programs by Startup impact

startup-programs.png

4. پیدا کردن (و رفع) مشکل

ویندوز 10 دارای یک عیب یابی عملکردی داخلی است که می تواند به شما در پیدا کردن و رفع هر گونه مشکلی که ممکن است بر سرعت کامپیوتر شما تاثیر می گذارد کمک کند. برای باز کردن ابزار رفع مشکلات، بر روی دکمه Start کلیک راست کرده و روی کنترل پنل کلیک کنید. در قسمت Security and Maintenance در بالای صفحه، عیب یابی مشکلات رایج رایج. بعد، در قسمت System and Security، روی Run maintenance tasks کلیک کنید.

خط فرمان زیر را دنبال کنید

Start button and click Control Panel. Under Security and Maintenance at the top, click Troubleshoot common computer problems. Next, under System and Security, click Run maintenance tasks.

run-maintenance-tasks.png

5. زمان بوت منو را کاهش دهید

هنگامی که کامپیوتر شما راه اندازی می شود، منوی بوت برای مدت مشخصی قبل از بارگذاری سیستم عامل نمایش داده می شود. این به شما امکان می دهد تا زمانیکه ویندوز را در حالت Safe Mode اجرا کنید. شما می توانید چند ثانیه از زمان راه اندازی خود را با تغییر دادن زمان بوت منو، که به طور پیش فرض به 30 ثانیه تنظیم شده است، اصلاح کنید.

system-properties-advanced-system-settings.png

برای انجام این کار، روی دکمه Start کلیک راست کرده و Control Panel را کلیک کنید. به System> Advanced System Settings بروید و در زیر Startup و Recovery روی تنظیمات کلیک کنید.

مسیر فرمان زیر را دنبال کنید

Start button and click Control Panel. Go to System > Advanced system settings, and, under Startup and Recovery, click Settings

boot-delay-timeout-2.png

بعد از زمان برای نمایش لیست سیستم عامل:، مقدار را از 30 ثانیه تا 10 ثانیه تغییر دهید و روی OK کلیک کنید.

Time to display list of operating systems:, change the value from 30 seconds to 10 seconds and click OK.

6. بدون اوج

در تلاش برای مفید بودن، ویندوز 10 بعضی وقت ها به شما در مورد چگونگی استفاده بیشتر از سیستم عامل کمک می کند. برای انجام این کار، کامپیوتر شما را اسکن می کند، یک فرآیند که می تواند تاثیر کمی بر عملکرد داشته باشد. برای خاموش کردن این نکات، به شروع> تنظیمات> سیستم> اعلان ها و اقدامات بروید و تنظیم کنید. دریافت راهنمایی ها، ترفندها و پیشنهادات را در هنگام استفاده از ویندوز.

Start > Settings > System > Notifications & actions and toggle off Get tips, tricks and suggestions as you use Windows.

7. اجرای پاکسازی دیسک

این یک پیروزی است این عملکرد را بهبود می بخشد و فضای دیسک سخت خود را آزاد می کند. تمیز کردن دیسک در اطراف بوده است، اما این ابزار ویندوز قابل اعتماد هنوز هم می تواند به تمیز کردن فایل های موقت، نصب کننده ها و دیگر ناخواسته ریختن هارد دیسک شما کمک کند. برای اجرای آن، فقط برای پاک کردن دیسک جستجو کنید، آن را اجرا کنید و بر روی دکمه پاک کردن فایل های سیستم کلیک کنید.

disk-cleanup.jpg

8. ریشه کن کردن ضد ویروس

اگر کامپیوتر شما با برنامه های پیش نصب شده شما نیامد یا نیازی نیست، از آنها خلاص شوید. همانند هر برنامه ای که نصب کردید، بعدا متوجه شدید که استفاده کم یا نکردن آن است. راست کلیک بر روی منوی شروع، Control Panel را انتخاب کنید و در قسمت Header Programs، بر روی Uninstall a program کلیک کنید. لیستی را از زمان به زمان مرور کنید و برنامه هایی را که دیگر نیازی ندارید انتخاب کنید و در قسمت بالای لیست، حذف را کلیک کنید.

Right-click the Start menu, choose Control Panel and under the Programs header, click Uninstall a program. Peruse the list from time to time and select the programs you no longer need and click Uninstall at the top of the list.

9. طرح برق

اطمینان حاصل کنید که اگر شما نیازی به برنامه نویسی صرفه جویی در مصرف انرژی نکنید، از یک برنامه ذخیره انرژی استفاده نمی کنید. حتی دسکتاپ برخی از ویژگی های قدرت صرفه جویی را فراهم می کند که به هیچ وجه خوب نیست، مگر اینکه شما سعی در حفظ عمر باتری داشته باشید. پنل کنترل را باز کنید و به سخت افزار و صدا> گزینه های برق بروید تا ببینید که کدام برنامه انرژی شما در حال حاضر استفاده می کنید. برای عملکرد بهتر، اطمینان حاصل کنید که از یک برنامه Performance High Performance یا Balanced استفاده می کنید (یا یک برنامه از سازنده رایانه ای که می گوید متعادل است).

Control Panel and go to Hardware and Sound > Power Options to see which power plan you are currently using. For better performance, make sure you are using a High Performance or Balanced plan (or a plan from the PC manufacturer that says it’s balanced).

10. کامپیوتر خود را راه اندازی مجدد کنید

آیا رایانه شما را به سرعت ساده کرده است … راه اندازی مجدد آن؟ شاید. راه اندازی مجدد کامپیوتر شما حافظه خود را پاک می کند و هر فرآیندی را که ممکن است منابع را از بین ببرد، متوقف می کند. همچنین خاموش کردن رایانه شما همانند راه اندازی مجدد آن نیست – خاموش شدن توسط Startup سریع ویندوز 10 تحت تاثیر قرار گرفته است، که موجب صرفه جویی در لحظه ای از رایانه شما و فرآیندهای آن در یک فایل hiberfile برای سریعتر شدن بوت شدن می شود. راه اندازی سریع توسط راه اندازی مجدد تاثیر نمی گذارد، بنابراین اگر شما راه اندازی سریع را فعال کرده اید، راه اندازی مجدد کامپیوتر شما تنها راه برای پاک کردن کامل فرآیندهای حافظه و خاموش شدن است.

 

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility