13
ژانویه

8 راه سریع برای پاک کردن فضای درایو در ویندوز 10

بالا بردن در برابر فضای ذخیره سازی فیزیکی کامپیوتر شما؟ : مهم نیست چقدر هارد دیسک شما چه میزان فضا دارد -کامپیوتر خود را به زمان خرید سیستم باز گردانید –
اگر شما در برابر فضای ذخیره سازی فیزیکی کامپیوتر خود قرار می گیرید، برخی از ترفندهای سریع شما می توانید برای بازگرداندن  فضای خود را بدست بگیرید. اما این گزینه ها تنها به شما این امکان را می دهد – اگر به فضای زیادی نیاز دارید، ممکن است نیاز به سخت افزار خود را ارتقا دهید یا چند مورد از آنها را حذف کنید.

سطل آشغال را خالی کنید

هنگامی که مواردی مانند فایل ها و عکس ها را از رایانه خود حذف می کنید، آنها بلافاصله حذف نمی شوند. در عوض، آنها در سطل زباله نشسته و همچنان به فضای هارد دیسک با ارزش می پردازند. برای خالی کردن Recycle Bin، به دسکتاپ خود بروید، با کلیک راست روی Recycle Bin راست کلیک کنید و Recycle Bin Empty را کلیک کنید. شما یک پاپ آپ هشدار می بینید که آیا مطمئن هستید که می خواهید آیتم های Recycle Bin خود را به طور دائمی حذف کنید. روی ادامه کلیک کنید بله

empty-recycle-bin.png

پاکسازی دیسک

ویندوز دارای یک ابزار پاک کردن درایو داخلی (به طور دقیق به نام پاک کردن دیسک) است که می تواند به شما در پاک کردن فضای با از بین بردن فایل های مختلف – از جمله فایل های اینترنتی موقت، فایل های خراب فایل حافظه خطا سیستم، و حتی نصب ویندوز قبلی که هنوز هم می تواند حلق آویز از آخرین حرکت خود را به ویندوز 10.

disk-cleanup.png

شما می توانید Disk Cleanup را در منوی Start در زیر All apps> Tools Administrative Tools> Disk Cleanup پیدا کنید. درایو مورد نظرتان را پاک کنید و OK را انتخاب کنید، سپس منتظر بمانید تا Disk Cleanup محاسبه شود که چقدر فضای شما می تواند آزاد شود. اگر می خواهید فایل های سیستم، مانند پوشه Windows.old (که نصب های قبلی ویندوز را نگه می دارد و می تواند به اندازه چندین گیگابایت باشد) را حذف کنید، روی سیستم های پاک کردن سیستم کلیک کنید.

حذف فایل های موقت و دانلود شده

شما می توانید فایل های موقت را بدون در حال اجرا Disk Cleanup، همراه با فایل هایی که دانلود کرده اید حذف کنید، دیگر نیازی به آن ندارید. به تنظیمات> سیستم بروید و روی ذخیره در پانل سمت چپ کلیک کنید. بعد، روی این رایانه در بالای صفحه کلیک کنید و سپس فایلهای موقت را از لیست انتخاب کنید. جعبه ها را برای پوشه های موقت و پوشه ها (و Empty Cynice در حالی که در آن هستید) را انتخاب کنید و سپس دکمه حذف فایل ها را کلیک کنید.

معنی ذخیره سازی را روشن کنید

اگر به ویندوز 10 Creators Update به روز رسانی شده اید، سپس با کمک آزاد کردن فضای دیسک، ویندوز را امتحان کنید. بازگشت به صفحه ذخیره در تنظیمات و تغییر حس حسابی. در حال حاضر، ویندوز به طور خودکار فایل های موقت استفاده نشده و همچنین فایل هایی را که در سطل آشغال بیش از 30 روز بوده است را حذف می کند. من با خالی کردن Recycle Bin در چیزی که نزدیک به یک برنامه منظم هستم بسیار خوب هستم، اما من نیز بسیار خوشحالم که ویندوز را ردیابی کرده و فایلهای temp ضروری را ریشه کن می کند.

 

فایل ها را به یک درایو مختلف ذخیره کنید

اگر رایانه شما چندین دیسک سخت یا یک دیسک سخت پارتیشن داشته باشد، ممکن است خود را در یک درایو (یا پارتیشن) بیافزایید. خوشبختانه، میتوانید با تغییر مکانهای پیشفرض ذخیرهشده برای برنامهها، اسناد، موسیقی، تصاویر و ویدیوها، این را تعمیر کنید. برای انجام این کار، منوی تنظیمات را باز کنید و به System> Storage بروید. در قسمت ذخیره مکان ها، یک درایو متفاوت برای هر یک از دسته ها انتخاب کنید. شما می توانید هر درایو را انتخاب کنید – حتی درایو قابل جابجایی، مانند درایو فلش USB یا کارت حافظه – که به کامپیوتر شما متصل است.

غیر فعال کردن خواب زمستانی

به جای تعطیل کردن کامپیوتر به طور کامل، شما می توانید آن را در حالت خواب زمستانی قرار دهید – حالت شبه خاموش که به شما اجازه می دهد سریعتر راه اندازی کنید. هنگامی که رایانه شما به حالت خواب زمستانی می رود، قبل از خاموش شدن یک عکس فوری از فایل ها و درایور ها را ذخیره می کند و این فضا را اشغال می کند. اگر شروع به سرعت اولویت شما نیست، شما می توانید برخی از فضای دیسک سخت با ارزش را از طریق غیر فعال کردن خواب زمستانی به طور کامل بازگردانید، زیرا فایل hiberfil.sys 75 درصد از RAM شما را نصب می کند. این بدان معنی است که اگر شما 8 گیگابایت رم داشته باشید، می توانید فورا از طریق غیرفعال کردن خواب زمستانی، 6 گیگابایت را پاک کنید.

در اینجا راهنمای کامل ما در حالت غیرفعال کردن (یا دوباره فعال کردن) خواب زمستانی در ویندوز 10 است. یک نکته: اگر خاموش شدن سیستم را غیرفعال کنید، نمیتوانید از قابلیت راه اندازی سریع ویندوز 10 استفاده کنید.

حذف برنامه ها

شما احتمالا برخی از برنامه ها و برنامه های خود را بر روی کامپیوتر خود را که شما استفاده نمی کنید – یا برنامه های شما نصب شده و فراموش کرده اند در مورد، و یا ضد ویروس که از قبل از کامپیوتر نصب شده بر روی کامپیوتر شما از سازنده. برای پیدا کردن برنامه هایی که فضا را می گیرند، منوی تنظیمات را باز کنید و به سیستم> برنامه ها و ویژگی ها بروید و مرتب سازی بر اساس اندازه را انتخاب کنید. برای حذف یک برنامه از این منو، روی برنامه کلیک کنید و سپس دکمه حذف را کلیک کنید.

اگر برنامه های مخربی را در ویندوز 10 اجرا می کنید، ممکن است آنها را در این لیست مشاهده نکنید (بعضی از آنها ظاهر می شود، اما برخی نمی کنند). برای پیدا کردن این برنامه ها، روی دکمه Start کلیک راست کرده و روی کنترل پنل Control Panel کلیک کنید. برای دیدن لیستی از برنامه های قدیمی Programs and Features در رایانه خود به برنامه ها و امکانات بروید (همچنین می توانید این لیست را براساس اندازه برنامه مرتب کنید). برای حذف یک برنامه از این لیست، روی آن کلیک راست کرده و آن را انتخاب کنید و بر روی Uninstall کلیک کنید.

برنامه های پیش فرض ویندوز 10 – مانند برنامه نقشه ها، برنامه OneNote و برنامه های عکس – فضای بسیار زیادی را از دست نمی دهند، اما فضای بیشتری را در بر می گیرند. راهنمای ما درباره چگونگی حذف برنامه های پیش فرض در اینجا را بخوانید.
ذخیره فایل ها در ابر – و تنها در ابر

اگر از ذخیره سازی ابر با استفاده از OneDrive یا سرویس دیگری استفاده می کنید، احتمالا فایل ها و عکس ها را دوبار ذخیره می کنید. خوب، شما مجبور نیستید این کار را انجام دهید – تمام خدمات ذخیره سازی ابر اجازه می دهد تا انتخاب کنید که پوشه ها در واقع دانلود شده و ذخیره شده به کامپیوتر شما (و همچنین در ابر).

راست کلیک بر روی آیکون OneDrive در سینی سیستم خود و تنظیمات Settings را انتخاب کنید. در برگه حساب Account، در کنار انتخاب Choose folders to sync to this device,پوشه ها برای همگام سازی با این دستگاه، روی انتخاب پوشه ها کلیک کنید. پوشه هایی را که می خواهید همگام سازی کنید (خواندن: صرفه جویی به طور مستقیم) را انتخاب کنید به دستگاه خود را انتخاب کنید و هر پوشه ای که نمی خواهید همگام سازی با دستگاه خود را انتخاب کنید. هنگامی که انتخاب یا لغو انتخاب پوشه ها را انجام می دهید، روی OK کلیک کنید. پوشههایی که برای دستگاهتان همگامسازی نشدهاند، از دیسک سخت خود حذف خواهند شد و فضای آزاد را حذف خواهند کرد. شما همچنان قادر به دسترسی به فایل ها در این پوشه ها از سایت OneDrive در هر مرورگر وب هستید. آنها فقط بر روی دیسک سخت خود ذخیره نخواهند شد.

برچسب‌ها:, , , ,