2
دسامبر

نشانه افسردگی کدامند؟

آیا این جمات برایتان آشنا نیست؟ “اکثر اوقات دلم گرفته، سریع گریه ام میگیرد، بیشتر اوقات خسته و کسل و بی حالم، حوصله هیچ چیز ا ر ندارم، هرروز بدتر از دیروزم، دنیا برایم تیره و تاریک است، تمام درها به رویم بسته است، اصلی توی زندگی شانس ندارم، خدا مرا فراموش کرده، دلم می خواهد زنده نباشم، باز دوباره صبح شد و مجبورم این زندگی لعنتی را تحمل کنم

بارزترین و معمولی ترین نشانه افسردگی نوعی احساس ذهنی به صورت غم و اندوه است. سایر احساسات به صورت ناامیدی و بدبینی، تنهایی، بی کسی، بی تفاوتی و عدم علاقه به انجام امور و فعالیتهایمان است در شرایطی که دلیلی برای گریه و اندوه نداریم دچار گریه و حزن می شویم. ممکن است در خوابیدن مشکل داشته باشیم و یا صبح زود بیدار شویم.

امکان دارد پیوسته احساس خستگی کنیم و یا بیش از حد بخوابیم. امکان دارد اشتهای خود را از دست بدهیم و لاغر شویم. یا بیش از حد عادی غذا بخوریم و وزنمان بالا برود خودمان را آدمی بیچاره و بی کس تصور کنیم.

به خاطر کمبود ها و تقصیرهای جزیی خود را سرزنش کنیم و نسبت به خودمان، دنیای اطرافمان و آینده، بدبین وناامید باشیم. علاقه خود را نسبت به پیرامون و اتفاقات و و اطراف خود از دست بدهیم و از فعالیتهایی که قبا مورد توجه مان بوده لذت نبریم معمولا نمی توانیم تصمیم بگیریم و یا تصمیماتی که گرفته ایم را اجرا کنیم و تمرکزفکریمان شدیدا کاهش می یابد. در بسیاری از موارد واکنش های عاطفی حاکی از غم و اندوه و ناامیدی بروز می کند و دچار مشکلات جسمانی همچون سردرد ، کوفتگی،دردهای عضلانی، ناراحتی معده و اعتیاد به مواد مخدر می شویم.

ما چند نوع افسردگی داریم

افسردگی چه میزان در جامعه رایج است

بین افسردگی و غمگینی فرق بزرگی وجود دارد

افسردگی چیست؟

افسردگی سرطانی خاموش

 

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility