27
نوامبر

برای خانه‌دار شدن چقدر اوراق وام از بورس بخریم؟

بر اساس این گزارش هر متقاضی اوراق تسه باید قبل از اقدام به خرید اوراق ، جهت اطلاع از ضوابط پرداخت وام و شرایط متقاضی و ملک مورد نظر و بازپرداخت تسهیلات و مدارک مورد نیاز به بانک مسکن مراجعه نماید، زیرا برای جلوگیری از سودجویی های احتمالی، اوراق تسهیلات مسکن از 2 تا 4ماه بعد از تاریخ خرید قابل فروش نیست.

به گزارش فارس، اوراق تسهیلات مسکن توسط بانک مسکن منتشر شده و قابلیت معامله در فرابورس ایران را دارد. ارزش اسمی هر برگ 500 هزار تومان و مدت اعتبار اوراق تسه حداکثر تا دو دوره شش ماهه قابل تمدید است.

به این ترتیب دریافت چنین رقمی به عنوان تسهیلات مسکن با توجه به نرخ تورم و همچنین نرخ سود مرکب دوره 12 ساله بازپرداخت آن فقط برای آن دسته از افرادی می‌تواند مفید باشد که با توجه به یافتن مسکن مورد نیاز خود به سرعت پای معامله خواهند رفت و برای خانه دار شدن عجله دارند.

بر اساس این گزارش، با دریافت تسهیلات 110 میلیون تومانی بانک مسکن از طریق خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در فرابورس باید طی دوازده سال و با نرخ سود 17.5 درصد ماهانه یک میلیون و 831 هزار و 926 تومان قسط این تسهیلات را به بانک مسکن باز گرداند.

به گزارش فارس، زوج های تهرانی با خرید ٢٢٠ برگ از اوراق تسهیلات مسکن می‌توانند تا سقف ١١٠ میلیون تومان وام مسکن و جعاله مسکن دریافت کنند.

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility