17
نوامبر

بعد چهارم چیست؟

اما وقتي ما يک کمي از زاويه نزديکتر به اين جسم نگاه کنيم ،و از اينطرف اون رو ببينيم متوجه مي شويم که در واقع دو قطعه پارچه وجود داره .که با يک فاصله خيلي کمي از هم جدا هستند و شما مي تونيد اين فاصله رو .به عنوان بُعد چهارم فرض کنيد.

برخورد اين دو جهان سه بُعدي يعني جهاني که ما در آن زندگي مي کنيم ،با يک جهان ديگر .همان “بيگ بنگ” رو ايجاد مي کنه اين يک برخورد بوده ، به جاي اينکه .از “هيچ” منشاء گرفته باشه ،پس اگر غشا، قبل و بعدش وجود داشته .يعني فضا و زمان هم از قبل وجود داشته اند .

و مي تونند به ايجاد .شرايطي که ما در جهان امروز داريم، کمک کرده باشند .به هم برخورد کنند و دوباره از هم جدا بشوند بيگ بنگ” آغاز نيست” اين يعني که ما زمان بيشتري براي حل مسائل کيهاني .که تورم، قصد حل کردن اونها رو داشته، داريم پس ما شروع کرديم به تصور اينکه آيا ميشه اين ايده رو با چيزي که پيش از “بيگ بنگ” اتفاق افتاده عوض کنيم؟ ،و همينطور که ما در قطار نشسته بوديم .

شروع به تصور احتمالات زيادي کرديم ،و در نهايت هم به مقصودي بسيار هيجان انگيزتر از .تصوير استاندارد تورمي “بيگ بنگ” رسيديم ،به مدت 18 ماه اين سه مرد به همراه فيزيکدان ديگري “به نام “جاستين کوري با تب و تاب فراواني مشغول شفاف سازي و قضاوت .جرقه خلاقيت ذهنيشان بودند حالا ما بايد اثبات رياضي آن را هم به انجام مي رسانديم و اين موضوع هم مستلزم بسط فيزيک زياديست.

ما از چه جزئياتي بعدی ساخته شده ایم

7 بعد پنهانی جهان هستی چگونه است؟

تئوري “M” چه هست؟

جهان یازده بعدی چگونه جهانی است

جهان سه بُعدي در يک دنياي غشايي چگونه است

نظریه تورم در مورد پیداش جهان هستی به ما چه می گوید

پیش از بیگ بنگ و اغاز ,جهان چگونه بوده

زمان چگونه در بیگ بنگ به وجود امد

ایا احتمال فروکش کردن بیگ بنگ عوض گسترش وجود دارد؟

جهان اولیه بويوالد به ما چه می گوید

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility