15
نوامبر

پیش از بیگ بنگ و اغاز ,جهان چگونه بوده

پشت پرده چه خبر هست؟ “طبق نظر پروفسور “مارتين بويوالد زمان در حال نزديک شدن به لحظه يگانگي، فشرده و به هم ريخته مي شه و بعد به انبساط ديگري جهش پيدا مي کنه.

ولي شايد يک راه ديگري هم براي نگريستن به آنچه که پيش از آغاز رخ داده، وجود داشته باشه. “دانشمند افريقاي جنوبي، دکتر “نيل توراک اکنون بيش از هر کس ديگري .جرات عبور از مرزهاي “گذشته” را به خود مي دهد روش اساسي او درباره هستي، برگرفته از .درگيريهاي والدينش در دوران آپارتايد است.

..درگيريهاي والدينش در دوران آپارتايد است پدر و مادر من فعالان سياسي .ضد دولت افريقاي جنوبي بودند .به خاطر نظراتشون زنداني کشيدند اما نهايتاً دموکراسي بر افريقاي جنوبي حاکم شد …و هر دوي اونها نماينده مجلس شدند.

تنها زوج نماينده عضو مجلس .نلسن ماندلا” و “ويني ماندلا” بودند” .اونها الگوي استقامت شناخته شدند فقط به اين دليل که در حال حاضر ،ايده شما مورد قبول يا پسند نيست ،اگر به درستي ايده خودتون معتقد هستيد .روي آن پافشاري کنيد از همان لحظه که او وارد حوزه فيزيک تئوريک شد،اين دانشمند افريقاي جنوبي .به دنبال پاسخهاي تازه اي براي معضل عمر زمان بود يک خِرد عُرفي در هر زمينه اي حاکم هست و مردم هم در پذيرش ايده هاي تازه،عجله اي ندارند.

و صراحتاً بايد گفت که بسياري هم، حرفه خودشون رو بر اساس وضعيت جاري بنا کرده اند و مايل نيستند که هيچ ايده تازه اي .وارد جريان بشه و قايق اونها رو سرنگون کنه از نظر “نيل”، ره آورد WMAP حس آشنايي از مشاهده جهان داشت بر خلاف نظرات متفاوت .برخي ديگر از همکارانش در ميز گرد خبري البته دانشمندان حاضر دقيقاً اون رو به “تورم” ربط دادند و گفتند که: اين به شکل خارق العاده اي .تورم” رو اثبات مي کنه” .و اين موضوع باعث به هم ريختن من شد.

نظر من اين بود که وجود داشت  اطلاعاتي که در داده هاي WMAP به خودي خود براي اثبات .يا عدم اثبات “تورم” کافي نبود .و او تنها نبود در آنسوي اقيانوس اطلس، دانشمند مفسر ديگري در حال بررسي برداشتن پرده از حقيقت آنچه که .پيش از آغاز رخ داده است بود “پائول استاينهارت” البرت اينشتاينِ” فيزيکِ” .دانشگاه “پرينستن” است ،در جواني .پائول” با فرود بر ماه، به علم علاقمند شد” کندي”: ما در اين قرن به ماه خواهيم رفت” ،به اموري از نوعي ديگر خواهيم پرداخت نه براي اينکه اينها اموري آسانند .بلکه به اين دليل که دشوارند

در 1999 اين دو مرد، قوايشان را به کار گرفتند تا ببينند آيا مي توان پاسخي براي برخي از سوالاتشات در زمينه مدل تورمي از آنچه که .در آغاز رخ داده بيابند يا نه

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility