10
نوامبر

ایا تغییر در گذشته خود زمان اینده را چگونه تحت تاثیر قرار خواهد داد

در دوران جنگ جهانی اول و دوم هیچ کس حق پوشیدن لباسی به غیر از لباس جنگی در میدان ها ی جنگی نداشت از این گذشته وجود لباسی مدرن در دنیایی غیر مدرن کاملا غیر منطقی به نظر می آید مخصوصا در دوران جنگ جهانی عکس بالا نشان دهنده این موضوع است.

در صورت امکان به گذشته برم و پدر بزرگم رو پيش از تولد پدرم بکُشم؟ و به اين شکل، تاريخ رو عوض کنم !تا ديگه وجود نداشته باشم طبيعت در اين باره چه خواهد کرد؟ تفسير قابل بحث موضوع ، اين خواهد بود که فضا-زمان، يک موضوع چهار بُعديست .و تغيير نمي کنه بنابراين اگر مسافر زمان به گذشته برگرده همواره بخشي از گذشته خواهد بود .و نمي تونه اون رو تغيير بده

مثلاً فرض کنيم که شما مسافر زماني رو در عرشه “تايتانيک” داشتيد شايد مي تونست درباره کوه يخ
به کاپيتان هشدار بده اما کاپيتان در هر حال به او توجهي نمي کرد درست همانطور که به ساير هشدارها هم توجه نکرد چون ما مي دونيم که در نهايت .کشتي با کوه يخ برخورد کرد .

اين منظر بحث برانگيز موضوع خواهد بود که مسافران زمان، نمي توانند گذشته رو تصحيح کنند. البته مي تونند در گذشته سهيم باشند.

در واقع يکي از دوستان مي گفت دليل واقعي غرق شدن تايتانيک وزن زياد مسافران زمان بود که .روي عرشه بودند… تا غرق شدنش رو ببينند در حقيقت، يک دليل ساده وجود دارد که ما در محاصره توريستهاي زمان آينده نيستيم و آنهم اين است که هنوز هيچکس نتوانسته .يک ماشين زمان بسازد

حتي اگر ما روزي تکنولوژي سفر به گذشته را داشته باشيم ماشين، تنها از زماني که اختراع شده ، کار مي کند .تا اولين حلقه زمان را خلق کند.

 

برچسب‌ها:, , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility