لا مکانی در فیزیک کوانتوم چه معنایی دارد

.لامکاني کوانتوم، از نظر علمي اثبات شده است امروزه ، بانکهاي سوييس “در حال بررسي امکان استفاده از “لامکاني در ساخت يک کليد ايمني غير قابل نفوذ در محاسبات کامپيوتري هستند.

.پروفسور”نيکلاس ژيسن” راهبر اين مسير است ،فيزيکدان کوانتوم و متخصص فيبرهاي نوري پروفسور “ژيسن” توانسته است لا مکاني کوانتوم را با نشان دادن انطباق مطلق فوتونها،به آزمايش بگذارد .و ذرات نور را با فاصله اي زياد از هم جدا کند فيزيک کوانتوم مي گويد که هر وقت شما عملي رو روي يک فوتون انجام مي دهيد بازتابش فقط روي همين فوتون نخواهد بود .

،بلکه اين بازتاب يک بازتاب جهاني از هر دو فوتون هست. ،به عبارت ديگري، هر دو فوتون با وجود اينکه فاصله زيادي از هم دارند .اما همچنان يک سيستم رو اداره مي کنند به همين دليل هم سيستم جهاني همزمان عمل مي کنه.

.و اين همان لامکاني کوانتوم هست

ژيسن” سيگنالهاي فوتون را” از خلال کابلهاي فيبر نوري در سراسر ژنو منتشر کرد. يک جفت از فوتونها در يک سو با ليزر فعال شدند ،و فوتونهاي آن سوي ديگر .دقيقاً عکس العمل نشان دادند ظاهراً هيچ چيزي جابجا نشد و هيچ انرژي هم انتقال نيافت ،اما به طريقي ، اين ذرات .اطلاعاتشان را به هم انتقال دادند “اينشتاين” از واژه “عملکرد عجيب در فاصله” .استفاده مي کرد اين عملکرد عجيب فاصله چيزي نيست که در فضا-زمان حرکت کرده باشه چيزي نيست که اصلاً در فضا-زمان .اتفاق افتاده باشه

ایا می توان پاسخی به سوال سفر در زمان داد

مشکلی که سر راه ساخت ماشین زمان هست چیست؟

ایا می توانه به گذشته خود سفر کرد و با خود ملاقات کرد

ایا می شود از ریسمان کیهان ماشین زمان ساخت

ماشین زمان ريچارد گات

جاذبه منفی چیست و چه ارتباطی با کرم چاله ها دارد؟

ایا می توان با کرم چاله سفر در زمان انجام داد

ارتباطات سیاه چاله با سفر در زمان چیست؟

ازمایش نظریه نسبیت البرت انیشتن برای سفر در زمان

وقتی از سفر به اینده می گوییم ایا به این معنی است که اینده از قبل رقم خورده است

این را به اشتراک بگذارید!

به خواندن ادامه دهید

قبلیبعدی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *