6
نوامبر

ازمایش نظریه نسبیت البرت انیشتن برای سفر در زمان

نظریه نسبیت انیشتن

نظریه نسبیت انیشتن

و بدون چرخش، نميتوانيد سفر زمان داشته باشيد. نتيجه گيري “گودل” غير واقعي بود اما اساس فکر او الهام بخش کشفهاي تازه اي شد.

پروفسور “فرنک تيپلر” يکي از فيزيکدانهايي بود که قدم در جاي پاي “گودل” گذاشت. من با ديدن ايده “گودل” به هيجان آمدم که البته اون رو هم وقتي خوندم که بودم  در حال گذراندن ليسانسم در MIT  بودم

و به اين فکر افتادم که اگر پيشنهاد “اينشتاين” رو دنبال کنم آيا واقعاً اين اتفاق به صورت فيزيکي رخ خواهد داد؟ ،چه جهان بچرخه و چه نچرخه ما نمي تونيم اون رو بچرخونيم. اما شايد بتونيم در مقياس کوچکتري اون رو بازسازي کنيم.

يک راه آسان و در دسترس ،”براي ايجاد مدل “نسبيت سيلندرهاي چرخان بود.

و من به اين ترتيب تونستم نشان بدم که سيلندرهاي چرخان مي توانند به حلقه هاي زمان برسند و قادر به بازگشت در زمان هستند.”سيلندرهاي عظيم “تيپلر قادر به باقي ماندن در فضا بودند و با سرعتي نزديک به سرعت نور مي چرخيدند.

فضا به زمان ، و زمان به فضا تبديل مي شد. در حاليکه هر دو به دور سيلندر مي چرخيدند. يعني مي شد با سفر به آينده حول سيلندر

در زمان به عقب برويد زمان در اين جهت است.،اما حول يک محور چرخان پس مي تونيد حرکت مارپيچي رو به عقب و به اين صورت داشته باشيد .

و در زمان به عقب برگرديد. پس ايده من که تلاش هم کردم ،اون رو منتشر کنم ،”با نام “ساخت ماشين زمان از نظر اديتورها کمي افراطي بود اونها خواهان چيزي بودند که خيلي گزنده نباشه

پس من اين عنوان را تغيير دادم به “سيلندرهاي چرخان و امکان نقض عليت جهاني”

حالا اين يک عنوان دهان پر کن بود که هيچکس هم اون رو نمي فهميد .مگر اينکه شما واقعاً همه مطلب را مي خونديد.

اما بعدها “تيپلر” متوجه شد که .معضلاتي چند در رابطه با ايده او در کارند ،من متوجه شدم که سيلندرهاي چرخان با وجود آنکه نتيجه گيري سهل الوصولي در نظريه “اينشتاين” بود اما خيلي با واقعيت جور نيست ،چون ما بايد يک سيلندر بيکران داشته باشيم< و تهيه چنين سيلندري به دشواري آفرينش خود جهان خواهد بود که واضح است ما قادر به چنين کاري نيستيم.

بنابراين من به اين فکر افتادم که اگر بشه همين ساختار رو در مقياس بسيار کوچکتري ايجاد کنم و بالاخره هم متوجه شدم که اين کار امکان پذير نيست  چون وقتي سعي مي کنيد به بدنه اون سرعت ببخشيد تا به ماشين زمان نيرو بده مي بينيد که قبل از اينکه ماشين زمان تکميل بشه شما زمان و فضا را پاره کرده ايد.

وقتی از سفر به اینده می گوییم ایا به این معنی است که اینده از قبل رقم خورده است

ایا می توان به گذشته های دور سفر کرد

ایا طی 10 سال اینده ماشین زمان اختراع خواهد شد

رابطه برخورد دهنده هادرونی با سفر در زمان چیست؟

زمان و فضا چه رابطه ایی با سفر در زمان دارد؟

ایا زمین جامد است و یا اینکه مثل توپ ژله ایی قابل انعطاف

اگر ساعتی را در میدان مغناتیسی قرار بدهیم چه اتفاقی برای ان می افتد

چرا ساعت دقیق اتمی ساخته شده است

ایا سفر در زمان ممکن است

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility