1
نوامبر

سیاه چاله چقدر از ما دور هستند

سیاه چاله

سیاه چاله

سیاه چاله های فضایی  در فاصله 10 سال نوري دورتر هم غير قابل ديده شدن هستند. حتي با بهترين تلسکوپهايي که ما در اختيار داريم. ،اما اگر سياهچاله ها تقريباً غير قابل ديدن هستند. کسي به اين دانشمند چيزي درباره آن نگفته او اين 30 سال اخير را در شکار يکي از آنها گذرانده تا يکي از غول پيکرهاي آن را پیدا کند . و او می خواهد درست در در قلب کهکشان “راه شيري” خودمان ان را پیدا کند. کشف او ، تمامي ايده ها را درباره اينکه ،جهان ما بر چه مبنايي عمل مي کند واژگون کرده است.

در 1931 ،”يک محقق تلفن بِل ،”کارل جنسکي در حال آزمايش يک سيستم ارسال پيام راديويي .از فراز اقيانوس اطلس به اروپا بود  او دچار مشکل صداهاي پيش زمينه شد ،پس از دو سال کار دقيق .جنسکي” بيشتر اين تداخلات را برطرف کرد”

اما يک سيگنال غريب، به هيچ وجه مرتفع نمي شد. و به بلند ترين حد خود مي رسيد، وقتي که آنتن رو به صورت فلکي شکارچي  در قلب “راه شيري” مي چرخيد.

سيگنالي بود که به هيچ وجه مثل سيگنالهايي که يک ستاره ايجاد مي کند نبود. ستاره شناسان مشکوک به اين شدند که اين ممکن است از يک شئ فرضي آمده باشد که ،همواره وجود داشته اما هرگز کشف نشده . اما هيچ راهي براي فهميدن .اين موضوع وجود نداشت. مرکز راه شيري ما با غبارهاي غليظي از ديد پنهان است . ،تا اينکه 25 سال پيش “يک ستاره شناس آلماني به نام “راينهارد گنزل راهي را براي مشاهده از خلال غبار پيدا کرد.

مراحل انفجار ستاره ها تا تبدیل شدن به سیاه چاله

یک ستاره چگونه به سیاه چاله تبدیل می شود

رابطه سیاه چاله با جاذبه توضیحات حیرت انگیز راجب سیاه چاله ها

سیاه چاله ها غولهايي در فضا هستند که مي توانند همه ستاره ها را ببلعند

شبیه سازی یک سیاه چاله در کامپیوتر

ایا هر ستاره ایی که منفجر می شود تبدیل به سیاه چاله می شود

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility