1
نوامبر

دانشمندان چگونه فراتر از کهکشان راه شیری را برسی می کنند

راه شیری

راه شیری

مرکز راه شيري ما با غبارهاي غليظي از ديد پنهان است . ،تا اينکه 25 سال پيش “يک ستاره شناس آلماني به نام “راينهارد گنزل راهي را براي مشاهده از خلال غبار پيدا کرد. مشکل اين هست که ما در وسط راه شيري قرار گرفته ايم و مرکز کهکشان، در امتداد ،سراسر اين کهکشان چرخاني قرار گرفته که ما در آن ساکنيم.

و همه اين غبارها و گازها و همه اين غبارها و گازها بين ما و مرکز کهکشاني واقع شده .بنابراين ما نمي توانيم آن را به صورت مرئي ببينيم اما در طول موجي طولاني تر اين غبار کارايي خودش را از دست مي دهد نور مادون قرمز، با طول موج بلندش براي نفوذ در اين پرده ، عالي عمل مي کند. اما در عبور از بخار آب موجود در اتمسفر زمين خيلي بد عمل مي کند “بنابراين ،”راينهارت گنزل به سوي بلندترين و خشک ترين نقطه زمين به راه افتاد صحراي “اَتاکاما” در شيلي در آغاز 1992 “او و تيم تحقيقاتيش در انستيتوي “مکس پلنک

يک کمپين ديرپا را آغاز کردند تا دريابند، واقعاً چه چيزي عامل اين سيگنال عجيب در مرکز راه شيري است . ما در حقيقت در مرکز راه شيري حجم فشرده اي از ستاره ها را پيدا کرديم . درست هم در حوالي مرکز راه شيري بود که همه چيز دور آن در گردش است. و بعد اولين شک ما بر انگيخته شد … .که شايد چيزي آنجا باشد راينهارت” به اين انديشيد که شايد يک سياهچاله” بتواند به عنوان يک مرکز جاذبه عمل کند.

سیاه چاله چقدر از ما دور هستند

شبیه سازی یک سیاه چاله در کامپیوتر

ایا هر ستاره ایی که منفجر می شود تبدیل به سیاه چاله می شود

مراحل انفجار ستاره ها تا تبدیل شدن به سیاه چاله

یک ستاره چگونه به سیاه چاله تبدیل می شود

رابطه سیاه چاله با جاذبه توضیحات حیرت انگیز راجب سیاه چاله ها

سیاه چاله ها غولهايي در فضا هستند که مي توانند همه ستاره ها را ببلعند

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility