قارچ قارچی ممکن است با چاقی و اختلالات روده ای التهابی ارتباط داشته باشد

مشکل روده
مشکل روده
مشکل روده

تحقیقات جدید نشان می دهد که قارچ ها ممکن است بر سلامت روده تاثیر بگذارد.

محققان در 11 سپتامبر در منطقه mSphere گزارش داده اند که رژیم های غذایی با چربی بالا می توانند روابط بین باکتری ها و قارچ ها را در روده های موش ها، که باعث چاقی می شوند، تغییر دهند. در کار مستقل، محققان گزارش دادند که یک گروه قارچی با دو نوع باکتری برای جلوگیری از التهاب روده در افراد مبتلا به بیماری کرون است. این کار 4 اکتبر در بیماری گوارشی و کبد خلاصه شد

دیوید آندز، یک متخصص زیست شناسی قارچی در دانشکده پزشکی وینسکانسین مدیسون، با هم، مطالعات بخشی از یک تحقیق رو به رشد است که نشان می دهد که ارتباط بین پادشاهی های باکتریایی و قارچی بر سلامتی تاثیر می گذارد. آند در هر دو مطالعه دخالت نداشت.

دانشمندان در حال حاضر ارتباط بین مسائل مربوط به سلامت، از جمله چاقی، و باکتری روده را که اغلب به نام میکروبیوم نامیده می شوند، توصیف کردند. اما در مورد نقش ترکیب قارچ روده یا مايکوبیوم کمتر از آن شناخته شده است.

آندز می گوید: “برای دریافت کل تصویر، ما باید به دنبال میکوبیوم علاوه بر میکروبیوم” نیز نگاه کنیم. ”

به عنوان بخشی از این تصویر، شریل گیل، متخصص زیست شناسی قارچی و متخصص اطفال دانشگاه مینه سوتا در مینیاپولیس می خواست بداند که آیا چربی های با چربی باعث تغییر جوامع قارچی می شوند، در نتیجه مخلوط های باکتریایی.

تیم گیل با موش های استاندارد یا موش های دارای چربی بالا تغذیه می کرد. همانطور که انتظار می رفت، موش هایی که دارای رژیم غذایی با چربی بالا بودند، وزن خود را به دست آوردند و ترکیب باکتری ها در روده ها تغییر می کرد. باکتری های Firmicutes در ارتباط با چاقی افزایش می یابد، در حالیکه باکتری های باکروئیدت در فراوانی کاهش می یابد.

قارچ ها نیز تغییر کرده اند. موش هایی که دارای چربی با چربی بالا بودند، مخمرهای Saccharomyces cerevisiae کمتر و Candida albicans بیشتر در روده ها داشتند، نه موش هایی که غذای استاندارد را مصرف می کردند. S. cerevisiae مخمر است که در ساخت شراب، آبجو و نان استفاده می شود و با سلامتی همراه است. C. albicans یک ارگانیسم است که باعث عفونت های بسیاری از مخمر می شود.

تیم گیل نیز کشف کرد که روابط بین باکتری ها و قارچ ها زمانی تغییر می کند که رژیم های غذایی موش ها تغییر می کنند. تیم او هنوز نمیتواند ارتباط مستقیم بین ترکیب قارچهای روده و چاقی را نشان دهد، اما مظنون است که تعاملات بین باکتریها و قارچها ممکن است میزبان را به دست آوردن وزن منجر شود.

آندز می گوید: نتایج بسیار، بسیار اولیه است. “تئوری های زیادی برای آزمایش وجود دارد.”

در همین حال، محققان دیگر نیز تحقیق میکنند که چگونه یک سه گانه میکروبی ممکن است به یک سندرم روده تحریک پذیر کمک کند. کریستوفر هگر و محمود قنوم از دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا غرب در کلیولند می گویند افرادی که بیماری کرون دارند بیش از حد قارچ Candida tropicalis همراه با باکتری Escherichia coli و Serratia marcescens را فرا می گیرند.

هگر می گوید: هنگامی که به طور جداگانه در ظروف آزمایشگاه رشد می شود، ارگانیسم ها “خوب رشد می کنند”. “آنها مستعمرات کوچکی را تشکیل دادند. اما هنگامی که همه ی سه نفر را با هم مخلوط می کنید، آنها فقط از کنترل خارج می شوند. آنها این بیوفیلم های شدید و قوی قوی را تشکیل می دهند. “Biofilms جوامع میکروبی ساخت یافته هستند که می توانند از باکتری ها از آنتی بیوتیک ها محافظت کنند و باعث می شود که آنها به سختی کشتن شوند.

هگر می گوید: C. tropicalis به صورت یک مخمر جوانه زده بی ضرر رشد می کند. اما در حضور باکتری ها، قارچ به رشته های طولانی گسترش می یابد. میکروسکوپ الکترونی نشان داد که E.coli به رشد قارچی وارد می شود. در عین حال S. marcescens ها رشته های پروتئینی را ایجاد می کنند که بعضی از آنها بیوفیلم را تثبیت می کند. این خبر خوب برای میکروب ها است: همکاری آنها به آنها اجازه می دهد تا باکتری ها و قارچ ها را از بین ببرند.

اما بیوفیلم ها خبر بدی برای روده هستند. موش هایی که از سه عامل تشکیل شده اند، التهاب روده ای، نشانه بیماری کرون و سایر اختلالات روده ای است.

Hager و Ghannoum پیشنهاد می کنند که داروهای ضد قارچ بیماری بیماری کرون را اضافه کنند و سپس قارچ های مفید مانند S. cerevisiae را می توان یک تعادل سالم در بین روده ها ایجاد کرد.

آندز می گوید هنوز هم برای پزشکان تغییرات درمان بیماران مبتنی بر این مطالعات خیلی زود است. او می گوید، درک کامل از سلامتی باید شامل تمام پادشاهی های زندگی باشد.

این را به اشتراک بگذارید!

به خواندن ادامه دهید

قبلیبعدی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *