21
اکتبر

الودگی هوا 9 میلیون نفر را در جهان تا پایان سال 2015 کشت

الودگی هوا

الودگی هوا

حدود یک در هر شش سال پیش از مرگ در سراسر جهان با هوا کثیف، آب و خاک مرتبط است.

براساس یک مطالعه که به صورت آنلاین در 19 اکتبر در لانست منتشر شده است که عوارض بهداشتی و اقتصادی آلودگی را در سال 2015 نشان می دهد، بیشتر این مرگ و میر در میان فقیرترین جمعیت های جهان متمرکز شده است. در کشورهای با شدت آلودگی، 25 درصد مرگ و میر ناشی از زودرس به آلودگی، به ویژه در هوا. بیش از نیمی از مرگ و میر جهانی از آلودگی هوا در سال 2015 در هند و چین رخ داده است.

[two_third] گزارش های قبلی هزینه های بهداشتی آسیب های زیست محیطی را با توجه به انواع مختلف آلاینده ها مستند کرده است. اما این گزارش، توسط کمیته لنست در مورد آلودگی و بهداشت، “اولین بار است که آن را در زیر یک چتر جمع آوری شده است،” همکاری مطالعه ریچارد فولر، رئيس جمهور از زمین خالص غیر انتفاعی [/two_third]

 

 

کمیسیون گزارش می دهد که حدود 9 میلیون نفر از آلودگی در سال 2015 جان خود را از دست داده اند. این گزارش می گوید: “سه برابر مرگ و میر ناشی از ایدز، سل، مالاریا و 15 برابر مرگ و میر ناشی از جنگ و تمام انواع خشونت است.” حدود 90 درصد از جمعیت شهری جهان در شهرهایی زندگی می کنند که کیفیت هوا با استانداردهای سازمان بهداشت جهانی مطابقت ندارد. آلودگی هوا بیش از ریه ها را تحت تاثیر قرار می دهد – شواهد نشان می دهد که این امر موجب مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی و دیابت می شود و ممکن است به کاهش دهنده شناختی کمک کند (SN: 17/30/17، ص 18).

فولر می گوید: اعداد احتمالا به خاطر کم اهمیت هستند زیرا تحقیقات کافی برای درستی تأثیرات برخی از مواد شیمیایی مانند تخریب کننده های اندوکرین که به نظر می رسند دخالت در متابولیسم بدن را به درستی اندازه گیری نمی کنند. او گفت: “ما می دانیم که آنها آسیب می رسانند، اما تجزیه و تحلیل کافی نیست تا بتوان گفت که چگونه بر کل جهان تاثیر می گذارد.”

براساس گزارش، علاوه بر نقش آلودگی در بیماری، قرار گرفتن در معرض آب کثیف، هوا و خاک، تخلیه بیش از 4،6 تریلیون دلار در اقتصاد جهانی است.

جوئل کافمن، از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه واشنگتن در سیاتل، می گوید: “من فکر می کنم که خانه سازی این است که نشان دهد چقدر هزینه های بهداشتی بالاست و چگونه امروزه تصمیم گیری ها می تواند امروز زندگی کند، نه فقط در برخی موارد. آینده.”

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility