21
اکتبر

چگونه آتشفشان ها ممکن است سلسله پوتولوما و کلئوپاترا را به پایان برساند

اتش فشان

اتش فشان

مجموعه ای از فوران های آتشفشانی ممکن است باعث نابودی آخرین سلسله مصری 2000 سال پیش شود.

محققان در 17 اکتبر در “طبیعت ارتباطات” روزانه 17 اکتبر در اینترنت گزارش دادند که سرکوب موسسات که هر ماه تابستان به رودخانه نیل افزوده می شود، باعث ایجاد سیل که از کشاورزی منطقه پشتیبانی می کند، احتمالا فوران ها را در عصر شورش های دوره ای کمک می کند. این درهم شکستن در نهایت سلسلهیی را که به مدت 300 سال به سلطنت کلئوپاترا حکومت داد پادشاهی پوتلیام مصر را محکوم کرد.

جوزف مننینگ، مورخان دانشگاه ییل و همکارانش، ابتدا مقادیری از ارتفاع رودخانه رود نیل را که به وسیله ی A.D. 622 با فوران آتشفشانی ثبت شده در هسته ی یخ گرینلند و قطب جنوب که 2500 سال است، مقایسه می کنند. لایه های خاکستری در هسته های یخ، مربوط به سال های فوران، به سال های سیلاب کمتر گسترده ای مربوط می شود.

 

[two_third] سپس، برای دیدن اینکه چگونه فوران ها بر بارش باران در پوتلیما مصر تاثیر می گذارند، محققان شبیه سازی چگونگی تغییرات آب و هوایی پس از پنج فوران بزرگ قرن بیستم را تغییر دادند. هر فوران در نهایت بارندگی را در مناطق آفریقا کاهش داد که به نیل تخلیه می شود. فوران های شدید می توانند با تغییر و تضعیف ناحیه تطبیقی اینترتروپیک، کمربند کم فشار در نزدیکی استوا که الگوهای بارش در نزدیکی را در خود جابجا می کنند، ویران شود. [/two_third]

در نهایت، منینگ و همکارانش از متون تاریخی پوتلیام مصر، با مقایسه دوره های ناآرامی با رکورد آتشفشان در هسته ی یخ، متلاشی شدند. فوران ها با شروع بسیاری از شورش های ثبت شده همزمان شد. بی ثباتی سیاسی، قحطی و خشکسالی ممکن است به حدود 44 ب.آر.م برسد، زمانی که کوه Etna در ایتالیا انفجار رخ داده است. سلسله پتلویمیک به زودی در 30 ب.سی. با خودکشی کلئوپاترا.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility