20
اکتبر

احیای گونه های منقرض شده مثل ماموت،سوالات اخلاقی را مطرح می کند

ماموت

ماموت

در ظهور نکوفوانا، نویسنده و رادیو Broadcast Broadcast Britt Wray، یک نگاه جامع به مشکلات فنی بی سابقه ای را که باعث کشته شدن  است، و همچنین پرسش های فلسفی عمیق در مورد انقراض را مطرح می کند.

[two_third] هدف از تلاش های کنونی انقراض این است که از ابزارهای ویرایش ژن برای مهندسی گونه های زنده برای ایجاد مجدد خزندگان که از بین رفته اند ، از قبیل مهندسی ماموت پشمالو از فیل. این “جادوی مولکولی” محدودیت اصلی تلاش برای رسیدن به ان  است، دانشمند انقراض جورج کلیسس در این کتاب ادعا می کند. در عوض، بزرگترین مانع همان هایی است که طبیعت گرایان با ایجاد مجدد گونه های خطرناک به زیستگاه های بومی مواجه می شوند.
[/two_third]

همانطور که Wray توضیح می دهد، زیستگاه های موجود در بسیاری از موجودات انقراض از بین رفته اند یا شرایط خطرناک هستند. قورباغه معده را بردارید گونه ای که شناخته شده برای تبدیل معده به رحم و استفراغ گربه ها بود، در سال 1983 با عفونت های قارچی Chittrid به انقراض رانده شد. یک پروژه برای ساختن قورباغه موفق شد سلولهای دیگر گونه قورباغه را برای تکرار DNA قارچ کشنده معده – یک گام نوظهور امیدوار کننده در بازگرداندن گونه های رفته و بیش از حد به زودی. با این حال، Wray تعجب می کند: “آیا واقعا زمان مناسب برای غلبه بر قارچ کشنده معده هنگامی که قارچ Chittrid که برای اولین بار این گونه را کشت، همچنان به ویران کردن دوزیسته ها در سراسر جهان است؟” به جز خصومت، دیگر گونه های دوباره احیا شده ممکن است در صورتی که منافع آنها مقابله با کسانی که انسان ها را در یک زیستگاه به اشتراک می گذارند

معضل اخلاقی دیگر این است که آیا بهتر است سرمایه گذاری در آوردن حیوانات منقرض شده و یا کشیدن گونه های در معرض خطر از سوی آوارگان صورت گیرد. به عنوان مثال، اگر دانشمندان بتوانند قارچ ها را برای جلوگیری از قارچ chittrid قارچ کنند، محققان می توانند دوزیستان زنده را نیز ضد قارچ ایجاد کنند. یا ترفند هایی که از انقراض قرض گرفته شده است، می تواند تنوع ژنتیکی را در جمعیت های رو به کاهش، مثل آنهایی که از گرگ سیاه و سفید در دشت های بزرگ استفاده می کنند، تزریق کند. کلیسا و دیگران، با این حال، استدلال می کنند که حیوانات نابود کننده حیوانات را تخریب می کنند به طریقی که صرفا حفظ جمعیت های در معرض خطر نیست.

Wray تا انتهای یک طرف را انتخاب نکند، و حتی پس از آن، او جزئیات کامل “ما می تواند / ما باید” سوالات – بسیاری از آنها پاسخ آسان ندارد.

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility