17
اکتبر

کمردرد یکی از علل ناتوانی در جهان است

کمر درد

کمر درد

از ما دلایل مختلفی را در برخی موارد از زندگی خود تجربه می کنیم. و اکنون، تحقیقات جدید نشان می دهد که این بیماری موجب ناتوانی بیشتر در سراسر جهان نسبت به بیماری های دیگر می شود.

محققان این تحقیق که نتایج خود را در مجله Annals of Reumatic Diseases منتشر می کنند، می گویند که با افزایش امید به زندگی و افزایش سالخوردگان، این مشکل در دهه های آتی بدتر خواهد شد.

 

 

به همین ترتیب، تیم هشدار می دهد که دولت ها و خدمات بهداشتی در مورد موضوع جدی تر نسبت به گذشته داشته اند.

داده های آنها به دست آمده از مطالعات جهانی باروری 2010 است که به بررسی سلامت و ناتوانی ضعیف ناشی از تمام بیماری ها در 187 کشور می پردازد. این کشورها به 21 منطقه تقسیم شدند و داده ها شامل 1990، 2005 و 2010 می باشد.

آنها توضیح می دهند که روند برآورد بار جهانی کمر درد تقریبا 6 سال طول کشید. این مطالعه شامل بررسی شیوع، بروز، تجدید، طول مدت و خطر مرگ ناشی از کمردرد در 117 مطالعه بود.

محققان با تلفیق تعداد سالهای زندگی از دست رفته از مرگ زودرس و تعداد سالهایی که با ناتوانی زندگی می کردند، توانستند آسیب های ناشی از کمردرد را در شرایط سالیان زندگی سالم تنظیم ناتوانی ارزیابی کنند.

به طور کلی، از 291 مورد بررسی شده، کمردرد در مقایسه با سالهای از دست رفته به ناتوانی و در رتبه ششم از نظر DALY، بالاتر بود.

علاوه بر این، در 12 منطقه 21 منطقه جهان، این بزرگترین مشارکت در ناتوانی بود و در اروپای غربی و استرالیا، بزرگترین مشارکت در کل بار بود.

پیری جمعیت بیشتر باعث افزایش درد کمر درد می شود
از مطالعه، محققان دریافتند که تقریبا 1 در 10 نفر مبتلا به کمردرد بودند. و تعداد DALYs از 58.2 میلیون در سال 1990 به 83 میلیون در سال 2010 افزایش یافت.

درد کمر
محققان دریافتند که تقریبا 1 در 10 نفر در سراسر جهان درد کمر درد دارند.
با توجه به شيوع كمردرد بالاترين، اروپاي غربي تاج را به دست مي آورد، و پس از آن شمال آفريقا و خاورميانه است. کمترین میزان در کارائیب و آمریکای لاتین بود.

از همه مهمتر، تیم یادآور می شود که شیوع و تاثیر کلی درد کمر با افزایش سن افزایش می یابد.

آنها می گویند: “با جمعیت های پیرامون در سراسر جهان، اما به ویژه در کشورهای دارای درآمد پایین و متوسط، تعداد افرادی که با کمردرد زندگی می کنند، به طور قابل توجهی در دهه های آینده افزایش چشمگیری خواهد یافت.”

گرچه مطالعه دارای نقاط قوت بسیاری بود، تیم می گوید محدودیت های خاصی وجود دارد. به عنوان مثال، در حالیکه مطالعه شامل توابع و ساختارهای بدن مانند دید و عملیات پیچیده انسانی مانند تحرک بود، به جنبه های وسیع تر زندگی، مانند رفاه، بار مراقب و تأثیر اقتصادی اشاره نکرد.

محققان می گویند مهم است که تخمین های بار بیماری شامل این اطلاعات برای ارزیابی تاثیر کامل این شرایط است.

با این حال، محققان می گویند یافته های آنها نیازمند تحقیق بیشتر در زمینه کمردرد با استفاده از مطالعات طولی طولانی است که شامل افرادی از جمعیت عمومی می شود. آنها اضافه می کنند:

“دولت ها، خدمات بهداشتی و تحقیقاتی و اهداکنندگان باید توجه زیادی به باروری ناشی از کمردرد ایجاد کنند که از قبل انجام شده است.”
در سال 2013، خبرگزاری پزشکی امروز گزارش داد که 40 درصد از موارد مزمن پشتی را می توان از طریق آنتی بیوتیک ها درمان کرد. محققان این تحقیق ارتباط بین طولانی مدت درد پشت و عفونت با Propionibacterium acnes، یک باکتری است که معمولا روی پوست انسان یافت می شود.
معمولا

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility