12
اکتبر

مقابله با درد مزمن زانو

زانو درد

زانو درد

 

موارد درد زانو مزمن در 20 سال گذشته افزایش یافته است. همانطور که زانو مشترک مردم اصلی برای پیاده روی است، درک خوبی از درد زانو طولانی مدت می تواند مهم باشد.

آسیب های زانو به علت چگونگی پیچیده شدن مفصل، تا حدودی رایج است. زانو مفصل است که در آن جفت ران، شینبون و زانو (پاتلا) اتصال می یابد. علاوه بر این استخوانها، زانو حاوی غضروف، رباط، منیسک و تاندون است.

غضروف یک ماده لغزنده در انتهای استخوان در زانو است. این به شما اجازه می دهد که استخوان ها به راحتی روی یکدیگر قرار بگیرند، چون خم می شود و راست می شود.

سگها بافت همبند هستند که استخوان های زانو را با هم مخلوط می کنند و زین را پایدار می کنند. Menisci مخده بین femur و tibia است که همچنین به عنوان کمک فنر عمل می کنند. یکی در امتداد جنبه بیرونی منیسک جانبی وجود دارد و یکی در امتداد جنبه درونی آن به نام منیسک مزدی است.

طسد ها بافت های همبند هستند که عضلات پای را به استخوان هایی که کنترل می کنند وصل می کنند. هنگامی که تمام این قطعات با یکدیگر کار می کنند، زانو به همان اندازه که قرار است کار کند، کار می کند. این استخوان ها را از ضربه محافظت می کند و به افراد اجازه می دهد آزادانه حرکت کنند.

وقتی که اجزای زانو به درستی کار نمی کنند، افراد احتمالا درد، التهاب و بسیاری از علائم دیگر درد زانو را تجربه می کنند.

مطالب این مقاله:

علل درد مزمن زانوعلائم دیگر
آزمایشات و تشخیص
درمان و پیشگیری از درد مزمن زانو
علل درد مزمن زانو
چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند موجب درد زانو شود. اگرچه نتیجه یکسان است، علت بسیار متفاوت است. دانستن اینکه چه چیزی موجب درد مزمن زانو می شود، به مردم کمک می کند تا به درستی درمان شوند.

مرد روی زمین با درد شدید زانو.
درد طولانی مدت زانو می تواند به علت آسیب هایی مانند شکستگی های استخوانی و رباط های پاره شده ایجاد شود.
علل شایع درد زانو مزمن عبارتند از: تروما، اختلالات بافت دژنراتیو، عفونت، اختلالات بافت همبند و اختلالات متابولیکی.

تروما

آسیب های زانو به طور معمول ناشی از حوادث، سقوط و فعالیت های جسمی است. آسیب های تروماتیک معمولا اتفاق می افتد زیرا زانو تحت فشار شدید قرار گرفته است. سقوط از ارتفاع، به طور مستقیم در زانو ضربه، و یا تغییر ناگهانی در جهت همه علل آسیب زانو آسیب دیده است.

آسیب های زانو متداول شامل شکستگی های استخوانی، زانوهای کشیده و رباط های پاره شده است.

اختلالات متابولیک

اختلالات متابولیک بیماری است که بر سلول های بدن تاثیر می گذارد که مواد غذایی را به انرژی تبدیل می کنند. ممکن است ارتباط متابولیک با درد مزمن زانو وجود داشته باشد.

افراد مبتلا به اختلالات متابولیکی مثل نقرس اغلب درد زانو را تجربه می کنند. این به این دلیل است که نقرس باعث ایجاد کریستالهای اسید اوریک در مفاصل می شود. نتیجه می تواند التهاب دردناک باشد، که همچنین می تواند روی حرکت زانو تاثیر بگذارد.

اختلالات بافتی بافتی

با توجه به بنیاد آرتروز، استئوآرتریت شایع ترین بیماری مزمن مفاصل است. این یک بیماری دژنراتیو است که به علت “سایش و پاره شدن” مفاصل در طول زمان ایجاد می شود.

علائم رایج درد و سفتی پس از مدت زمان طولانی استراحت است. زانو ممکن است بعد از فعالیت طولانی نیز سفت شود.

پوکی استخوان یکی دیگر از اختلالات رایج است. پوکی استخوان نیز باعث آسیب به غضروف و اتصال بافت زانو می شود، زیرا استخوان پشتی از دست رفته است.

عفونت باکتریایی

عفونت های باکتریایی مانند سلولیت همچنین می تواند باعث درد ناگهانی زانو شود. سلولیت زمانی اتفاق می افتد که باکتری هایی که به طور معمول در سطح پوست هستند، خود را در زیر سطح محافظ پوست قرار می دهند.

سلولیت در اطراف زانو می تواند باعث ایجاد عفونت مشترک در صورت عدم درمان شود. این باعث قرمزی، تورم، درد و سفتی می شود. به نوبه خود، این می تواند درد مزمن زانو را تولید کند.

اختلالات بافت متصل

آرتریت روماتوئید (RA) شایع ترین اختلال بافت همبند است که باعث درد زانو می شود. این یک بیماری است که سیستم ایمنی بدن را به حمله به بافت های خود می رساند. در مورد درد زانو، RA به بافت زانو حمله می کند.

RA باعث درد، التهاب مفصلی، خستگی، تب و کاهش اشتها می شود.

عوامل خطر درد مزمن زانو

دو زن کشش چهارگوشه خود را دارند.
کشش قبل از فعالیت بدنی برای پیشگیری از آسیب زانو بسیار مهم است.
یک پزشک ممکن است از شیوه زندگی برای کمک به تشخیص علت درد مزمن زانو سوال کند. علل مختلف درد مزمن زانو عوامل مختلفی را در ارتباط با آنها دارد.

تروما: فعالیت فیزیکی بدون کشش مناسب می تواند شما را در معرض خطر آسیب زانو قرار دهد. ورزش های شدید مانند بسکتبال و فوتبال همچنین می توانند افراد را در معرض آسیب های آسیب دیده قرار دهند.
اختلالات متابولیک: اختلالاتی نظیر نقرس ممکن است با انتخاب شیوه زندگی یا ژنتیک ایجاد شود. مصرف بیش از حد الکل، چاقی و عوامل رژیم غذایی ممکن است موجب درد زانو ناشی از اختلالات متابولیکی شود.
اختلالات degenerative: اختلالات degenerative اغلب با بدن پیری مرتبط است، هر چند عوامل دیگری نیز وجود دارد. خطر ابتلا به پوکی استخوان با سن، ژن های خاص، عدم تمرین، افزایش می یابد

وب سایت اموزش یک

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility