10
اکتبر

تشخیص دقیق گلو درد تصاویر و علائم و درمان

گلو درد

گلو درد

گلودرد استرپتوکوک یک بیماری دردناک است که اغلب در ماه های زمستان و بهار کودکان و برخی از بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهد. این وضعیت فقط یکی از بسیاری است که می تواند گلو را تحت تاثیر قرار دهد.

بر اساس یک مطالعه در پزشک خانواده آمریکایی، ویروس ها شایع ترین علت گلودرد هستند. باکتری ها باعث گلودرد می شوند.

یکی از روش های پزشکان برای تشخیص گلو درد است یک معاینه بصری است. باکتری های Strep باعث تحریک، قرمزی و گاهی اوقات ایجاد غده در پشت گلو می شوند.

مطالب این مقاله:

علائم گلو درد
سرنخ های بصری کلیدی برای گلو
چه وقت برای دیدن یک دکتر برای گلو درد
شرایط مشترک که بر گلو تاثیر می گذارد
علل گلودرد
علائم گلو درد
در حال بررسی گلو درد است.
گلودرد می تواند باعث ایجاد لکه های سفید یا رگهای تناسلی شود.
اعتبار عکس: جیمز هیلمن، MD
گلودرد می تواند علائم ناراحت کننده بسیاری را ایجاد کند. مثالها عبارتند از:

گلودرد، اغلب خیلی زخمی است که باعث بلعیدن مشکل می شود
درد بدن
تب، معمولا بالاتر از 101 درجه فارنهایت است
سردرد
تهوع یا استفراغ
بثوراتی که پوستی شبیه به بدن دارد
لکه های کوچک و کوچک بر روی سقف دهان
غدد سطح گردن که غده کوچک و گردن را احساس می کنند
Tonsils که متورم شده اند
تونسیل هایی که دارای تکه های سفید یا رگه هایی هستند
در کودکان بسیار جوان، گلودرد استرپتوکوک همچنین می تواند باعث افزایش غرق شدن شود.

گلو درد

گلو درد

سرنخ های بصری کلیدی برای گلو
هنگامی که یک فرد دهان خود را باز می کند و به پشت گلویش نگاه می کند، بسیاری از چیزهای معمولی که بیشتر مردم می بینند وجود دارد:

پوستی که به رنگ صورتی ظاهر می شود و در بافت صاف و سازگار است
Uvula، یک قطعه آویزان در پشت گلو، که صورتی و گرد است
Tonsils که کوچک، جیوه رنگی پوست هستند (مگر اینکه آنها برداشته شده اند)
گلو استراپ
گلودرد استرپتوکوک می تواند باعث بروز کم خونی قرمز در قشر نرم شود.
اعتبار تصویر: مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) / دکتر. هاینز فیش آیکنوالد
این ظاهر می تواند کاملا تغییر کند، در صورتی که یک فرد گلو درد را تجربه کند. هنگامی که یک فرد مبتلا به گلودرد در معرض دهان خود قرار می گیرد و در داخل آن مشاهده می شود، احتمالا مشاهده خواهد شد:

پشت گلو ملتهب و قرمز است. این منطقه قهوه ای نرم است. برخی از پزشکان ممکن است آن را به عنوان “گوشتی” توصیف کنند.
تونسیل ها که بزرگ شده و از قشر نرم تر عبور می کنند. آنها ممکن است تکه های سفید یا زرد یا رگه های آنها را پوشانده باشند.
یوولا که به نظر می رسد تورم و قرمز است. ممکن است با تکه های سفید یا زرد پوشیده شود.
پشت گلو ممکن است ریزش های کوچک قرمز یا رگه ها بر روی آن باشد.
ممکن است فردی بتواند علائم مشابهی با ویروس یا نوع دیگری از عفونت داشته باشد. به همین دلیل است که یک دکتر باید یک آزمایش سریع سرپایی دهان انجام دهد. این آزمایش می تواند تعیین کند که آیا باکتری های STP در پشت گلو وجود دارد.

علاوه بر امتحان بصری و تست سریع سرطان، علائم متعددی وجود دارد که می تواند نشان دهنده این باشد که احتمال دارد فرد به جای بیماری دیگر دچار گلودرد می شود. به عنوان مثال، عفونت استرپتوکریت بیشتر با تب همراه با عفونت ویروسی است.

یکی دیگر از تفاوت این است که گلودرد استرپتوکول معمولا باعث سرفه، آبریزش بینی یا چشم های آبریزش نمی شود. عفونت های ویروسی و مخاط در گلو از علائم آلرژی و سایر شرایط بیشتر باعث ایجاد سرفه می شوند.

چه وقت برای دیدن یک دکتر برای گلو درد
هر کسی که با تب بیش از 101 درجه فارنهایت و علائم فشارخون بیشتر باشد، باید دکتر خود را ببیند. حضور تب می تواند یک عفونت باکتریایی باشد که آنتی بیوتیک ها قادر به درمان آن هستند.

در موارد شدید، گلودرد استرپتوکوکی میتواند عفونت را در مناطقی غیر از گلو ایجاد کند. مثالها شامل گوش و به طور جدی تر خون می شوند.

گلو درد نیز می تواند موجب التهاب در بدن شود که به بیماری های دیگر و شدید تر منجر می شود. این شامل:

التهاب کلیه
تب روماتیسمی، یک بیماری التهابی است که می تواند بر قلب فرد و سلامت جسمی تاثیر بگذارد
تب اسکولاری
از آنجایی که گلودرد می تواند علائم شدید و شرایط پزشکی را ایجاد کند، در جستجوی درمان مهم است. افراد باید تشخیص قطعی گلو درد را بدست آورند و تنها داشتن یک دکتر در لوزه ها به اندازه کافی کافی نیست.

آنتی بیوتیک ها سایر علل گلو تحریک شده را درمان نخواهند کرد و مصرف داروهایی که مورد نیاز نیست، می تواند بر توانایی آنها در کار بر روی آن تاثیر بگذارد، در صورتی که فردی واقعا عفونت باکتریایی داشته باشد.

اگر هر کسی آنتی بیوتیک را برای یک گلودرد در نظر بگیرد و بعد از حدود 2 روز از مصرف آن احساس بهتر نباشد، آنها باید با پزشک خود تماس بگیرند.

شرایط مشترک که بر گلو تاثیر می گذارد
چندین وضعیت پزشکی می تواند باعث خارش، قرمزی و گلودرد در موارد دیگری شود، با این وجود ناشی از گلودرد استرس نیست. ویروس ها، باکتری ها، آلرژی ها، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی یا سیگار کشنده و دود و مخاط در گلو می توانند به علائمی همچون گلودرد گاستریک منجر شوند.

بعضی از نمونه های دیگر شرایطی که می توانند بر گلو تاثیر بگذارند و ممکن است نشانه هایی از علائم Strept گلو باشند عبارتند از:

کاندیدا

قارچ Candida می تواند باعث تحریک و قرمزی در گلو شود که تقلید گلو را نشان می دهد. کاندیدا باعث ضایعاتی می شود که سفید و کمی در گلو ظاهر می شوند. تحریک و قرمزی می تواند

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility