9
اکتبر

پنج مزیت ماساژ درمانی با سنگ

ماساژ با سنگ

ماساژ با سنگ

بعضی از مردم ممکن است به یک ماساژ سنگ گرم تبدیل شوند به عنوان یک راه آرامش بخش بعد از زمان استرس زا یا تنش.
ماساژ درمانگر از تکنیک های مختلف برای استراحت طولانی، عضلات اسکلتی بدن استفاده می کند. حرکات زیادی وجود دارد که درمانگر می تواند از آن استفاده کند، مانند سکته های طولانی، حرکات دایره ای، ضربه زدن و زدن.

در این مقاله ما به نوع ماساژ به نام سنگ ماساژ گرم نگاه می کنیم. ما می بینیم که چگونه ماساژ درمان سنگ گرم انجام می شود، و چه مزایا و خطرات ممکن است.

مطالب این مقاله:

ماساژ گرم سنگ ماساژ چیست؟
پنج مزایا
خطرات
گرفتن بیشتر از یک ماساژ
ماساژ گرم سنگ ماساژ چیست؟
سنگ ماساژ داغ
یک ماساژ سنگ گرم شامل سنگ های صاف بازالت می شود که در آب گرم قرار می گیرد و سپس بر روی قسمت های خاص بدن قرار می گیرد.
در طول ماساژ سنگ گرم، تکنیک های ماساژ منظم استفاده می شود. با این حال، درمانگر همچنین با سنگ های داغ که در قسمت های خاصی از بدن قرار می گیرند، کار می کند.

سنگها صاف و صاف هستند و معمولا از نوع سنگ های آتشفشانی به نام بازالت ساخته می شوند. این سنگ های خاص انتخاب شده اند زیرا گرما را حفظ می کنند.

سنگ هایی که برای ماساژ سنگ گرم مورد استفاده قرار می گیرند قبل از اعمال حرارت در آب گرم قرار می گیرند. سپس آنها را بر روی مناطق خاصی از بدن قرار می دهند، مانند:

عقب
معده
صورت
دستها
پاها

 

ماساژ

ماساژ

بعضی ماساژورها سنگ را در دست خود نگه دارند و از ماساژ دادن با آنها استفاده می کنند. این به درمانگر اجازه می دهد بدون فشار بیشتر به عضلات بیشتری برسد و به مشتری کمک کند تا بیشتر به آرامش ادامه دهد.

گاهی اوقات سنگهای سرد را می توان بر روی صورت یا پس از استفاده از سنگ های گرم استفاده کرد. درجه حرارت سرد به رفع عروق خونی دچار می شود و پوست را گرم می کند.

تصور می شود این درمان درمان سنگ های گرم در چین تقریبا 2000 سال پیش آغاز شده است. از آن به بعد، روش استفاده از سنگ برای درمان در بسیاری از فرهنگ های مختلف از جمله آمریکا، آفریقا، مصر و هند استفاده شده است.

پنج مزایا

 

درمان با ماساز

درمان با ماساز

علاوه بر آرامش عمیق، مزایای زیادی برای ماساژ سنگ گرم وجود دارد. آنها عبارتند از:

1. تسکین درد

ماساژ گرم سنگ به طور خاص با تسکین علائم در افراد با شرایط مختلف، مانند فیبرومیالژیا و سایر اختلالات خودایمنی همراه است.

مطالعات متعدد، از جمله در مورد فیبرومیالژیا و آرتریت روماتوئید، تکنیک های ماساژ متوسط ​​را با کاهش درد و افزایش دامنه حرکت پیوند داده اند.

2. تسکین استرس

ماساژ یک روش موثر برای کاهش استرس است. مطالعات متعدد نشان داده است که ماساژ باعث کاهش استرس و اضطراب و بهبود سلامت قلب و عروق می شود.

3. افزایش انعطاف پذیری مشترک

تنش عضلانی می تواند مفاصل را دشوار و دردناک تر کند. ماساژ کمک می کند تا ماهیچه های خود را شل کنید، که باعث می شود افراد به راحتی و راحت تر حرکت کنند.

افراد مبتلا به اختلالات مفصلی خاص ممکن است به خصوص از ماساژ سنگ گرم استفاده کنند.

4. کاهش اسپاسم عضلات و تنش

عضلات که در معرض فشار و اسپاسم قرار دارند می توانند درد زیادی ایجاد کنند و در زندگی روزمره دخالت کنند. کاهش التهاب و تنش در ماهیچه های اسکلتی باعث کاهش اسپاسم عضلات و درد می شود.

همانطور که قبلا گفته شد، ماساژ و استفاده از سنگ های گرم می تواند آرامش ماهیچه ها و مفاصل بدن را تسهیل کند تا درد و اسپاسم را کاهش دهد.

5. خواب بهتر

بسیاری از مردم به خوبی نمی خوابند عوامل مانند استرس، بی خوابی، و برنامه های مشغول به معنی آنها بسیار کمتر از توصیه 7-8 ساعت خواب هر شب است.

بررسی برخی از ادبیات در مورد اثربخشی ماساژ نشان می دهد که در ارتقاء آرامش و خواب در افراد مسن مفید است.

خطرات
هشدار دکتر
ماساژ گرم سنگی ممکن است برای همه مناسب نباشد و هرگونه نگرانی باید با ماساژ دهنده یا یک متخصص مراقبت بهداشتی مطرح شود.
علیرغم مزایای زیادی که در رابطه با ماساژ سنگ گرم وجود دارد، درمان مناسب برای همه نیست.

برخی از افرادی که نباید ماساژ و به طور خاص ماساژ گرم سنگی داشته باشند وجود دارد.

برای ماساژ سنگ گرم، برخی از موارد منع مصرف یا عوامل که به معنی یک فرد نباید درمان خاصی داشته باشند، در زیر آمده است.

شکستن در پوست

هر کسی که دچار آسیب و یا شکستگی در پوست باشد، باید ماساژ سنگ گرم را قبل از اینکه جراحت بهبود یابد، اجتناب کنید.

زخم های اخیر یا شدید، کاهش یا سوزش، آفتاب سوختگی یا واریس واریسی افزایش خطر آسیب یا آسیب بافتی دیگر را افزایش می دهد. آنها همچنین باعث ایجاد عفونت می شوند که از طریق باکتری از روغن های ماساژ یا سنگ ها معرفی می شوند.

عفونت یا بیماری

این ممکن است به نظر شایسته تبدیل شود، اما هر کسی که تب، سرما یا آنفولانزا باشد باید از ماساژ اجتناب کند تا احساس بهتر شود.

فرد مبتلا به تب، ممکن است میکروب های خود را گسترش دهد، و همچنین تنظیم دمای بدن بدنشان مشکل خواهد بود. این باعث می شود که آنها احساس ناراحتی بیشتری نسبت به سنگ های گرم بر روی پوست خود داشته باشند.

بیماری قلبی

بیماری قلبی می تواند تورم یا مشکلات دیگر در رگ ها و شریان های پاها ایجاد کند، که هر دو می توانند تحت تاثیر ماساژ قرار بگیرند.

یک فرد باید همیشه در مورد هر ماساژدرمانی صحبت کند

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility