سر درد در ناحیه گیجگاهی علائم، علل، و درمان

سردرد ناحیه گیج گاهی
سردرد ناحیه گیج گاهی
سردرد ناحیه گیج گاهی

سردرد به درد در هر منطقه از سر اشاره دارد. سردرد ممکن است در یک یا هر دو طرف سر و یا فقط در یک محل خاص رخ دهد.
علائم متفاوت هستند و می توانند به عنوان یک درد شدید، حساسیت خفیف یا به سادگی یک درد مبهم ارائه کنند. سردرد می تواند به تدریج رشد کند یا به طور ناگهانی رخ دهد. آنها می توانند مدت کوتاهی یا چند روز طول بکشد.

انواع مختلف سردرد وجود دارد و آنها به علت طبقه بندی می شوند. این مقاله به نوع خاصی از سردرد نگاه می کند: سرد شدن یخ ها.

مطالب این مقاله:

درک یخبندان سردرد
اختلالات سردرد مشابه
درمان و مراقبت بلند مدت
درک یخبندان سردرد
خانم با هماهنگ
سردرد در اطراف جلوی یا طرف سر با ستون فقرات کمر معمولا یک سردرد یخی است.
یک سردرد یخی یک نوع سردرد است که با ستون های بسیار ضعیف درد، اغلب در جلوی یا جلوی سر است. نامهای دیگر برای سردرد یخ عبارتند از:

سردرد میگرنی
سردرد میگرنی

سردرد دچار ایدئوپاتیک است
جابجایی و جادوها
سردرد دندان اولیه
دوران پزشکی چشم پزشکی
درد ناشی از یخبندان سردرد را تمایل به چند ثانیه طول می کشد. با این حال، در برخی از افراد ممکن است تا 1 دقیقه طول بکشد. یک سردرد ممکن است از یک ناحیه به سمت دیگری در همان طرف یا طرف مقابل سر قرار گیرد.

سرد شدن یخ ها به عنوان یک سردرد دندان اولیه طبقه بندی می شود. سردرد دندانهای اولیه از طریق بیش فعالی یا مشکلات ساختاری حساس به درد در سر است. آنها ممکن است بدون علت قابل شناسایی رخ دهند یا از یک بیماری زمینه ای ایجاد شوند. برخی از مواردی که احتمالا مربوط به سردرد دندانهای اولیه هستند، عبارتند از تبخال تبخال، سکته مغزی، میگرن و مولتیپل اسکلروز.

دلیل دقیق یخ زدن سردردهای ناشناخته است. فعالیت های شیمیایی در مغز، اعصاب، یا عروق خونی اطراف جمجمه یا عضلات سر و گردن می تواند در سردرد اولیه نقش داشته باشد. در برخی موارد ممکن است افراد دارای ژن باشند که موجب سردرد می شوند.

سردردهای اولیه می تواند به عوامل خاصی از شیوه زندگی منجر شود، از جمله:

فشار
تغییر در الگوی خواب یا کمبود خواب
وضعیت بد
خوردن وعده های غذایی به طور منظم
غذاهای خاص، از جمله گوشت فرآوری شده حاوی نیترات
یخ ها معمولا در افراد مبتلا به میگرن مبتلا به سردرد می شوند. ویژگی های میگرن گاهی اوقات با سرد شدن یخ، مانند حساسیت به نور و صدا، رخ می دهد. این سردردها به طور معمول افراد سالخورده، به ویژه زنان را تحت تاثیر قرار می دهند، اما می توانند در هر سنی اتفاق بیفتند.

در برخی افراد، یخ ها نیز سردرد می توانند موجب تهوع، استفراغ و سرگیجه شوند.

میگرن

مرد با میگرن
میگرن از سردرد متمایز است زیرا آنها یک اختلال عصبی هستند و معمولا در یک طرف سر قرار دارند.
میگرن حملات مکرر درد متوسط ​​تا شدید است. درد را می توان به عنوان سوزش یا پوسیدگی توصیف کرد و معمولا در یک طرف سر قرار می گیرد.

افراد مبتلا به میگرن اغلب از حساسیت به نور و صداها شکایت دارند. بسیاری از مردم نیز تهوع و استفراغ را تجربه می کنند. بسیاری از عوامل می تواند باعث میگرن شود، از جمله:

میگرن
میگرن

اضطراب
فشار
کمبود غذا یا خواب
قرار گرفتن در معرض نور
تغییرات هورمونی (در زنان)
میگرن می تواند چندین ساعت طول بکشد. در بعضی موارد، درد می تواند خیلی غیر قابل تحمل شود که غیر فعال است. بعضی افراد ممکن است علائم هشدار دهنده مانند حوا، سردرد، چشمک زدن از نور، نقاط کور و یا سوزش بدن داشته باشند، اما این همیشه در مورد آن نیست.

میگرن اغلب با سردرد مقایسه می شود، اما مهم است که توجه داشته باشید که میگرن بیشتر از یک سردرد بد است. این در واقع یک اختلال عصبی است.

به گفته بنیاد پژوهشی میگرن، میگرن سومین بیماری شایع ترین و ششمین بیماری ناتوان کننده در جهان است. آنها 38 میلیون زن و کودک در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهند. میگرن نیز در زنان بیش از مردان رایج است، که در حدود 28 میلیون زن در آمریکا تأثیر می گذارد.

اختلالات سردرد مشابه
یک آزمایش تشخیصی خاص برای سردرد یخ وجود ندارد. در عوض، دکتر به توصیف شخص از علائم آنها تکیه می کند.

چند اختلال سردرد وجود دارد که مشابه هستند و باید رد شوند. این اختلالات عبارتند از:

همیاریانیس پاروکسیسمال

این یک نوع نادر از سردرد است که به نظر می رسد در بزرگسالی وجود دارد. افراد علائم مانند سوزش شدید و درد را تجربه می کنند که معمولا در یک طرف صورت قرار دارند. این درد معمولا در اطراف یا پشت چشم و گاهی اوقات پشت گردن است.

حملات می تواند 5-40 بار در روز رخ دهد و به مدت 2 تا 30 دقیقه طول می کشد. همیاریانیس پراکسیاسمی اغلب در زنان بیشتر از مردان است.

نورالژی ترجیامین

این بیماری درد مزمن است که بر عصب جمجمه یا پنجم مغز اثر می گذارد، که یکی از اعصاب گسترده ترین در سر است.

علائم شامل سوزش ناگهانی، یا درد ناگهانی مانند صورت است که می تواند از چند ثانیه تا 2 دقیقه طول بکشد. حملات می توانند در عرض 5 تا 5 ساعت به طول انجامد.

نورالژی Occipital

این اختلال سردرد نادر شامل اعصاب گوشه ای است. این دو جفت ستاره اعصاب

 

این را به اشتراک بگذارید!

به خواندن ادامه دهید

قبلیبعدی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *