9
اکتبر

درد در دست چپ: علل احتمالی، علائم دیگر و درمان

درد در دست چپ

درد در دست چپ

هرچند  و درد کم یک قسمت نرمال از پیری است، درد ناگهانی یا ناگهانی چپ دست میتواند به یک وضعیت جدی مرتبط شود.
این ممکن است نشانه ای از آسیب باشد که نیاز به درمان یا، در بدترین حالت، علامتی از حمله قلبی دارد.

آگاهی از علل بالقوه و ویژگی های درد دست چپ می تواند به کسی کمک کند که بدن را واکنش نشان می دهد و زمانی که لازم است به مراقبت پزشکی توجه شود.

مطالب این مقاله:

حمله قلبی
آنژینا
آسیب اسکلتی عضلانی
رفتار
حمله قلبی
[مرد دست انداختن خود را با حمله قلبی]
درد در بازوی چپ علامتی مشترک از حمله قلبی است.
حمله قلبی مرگ یا آسیب بخش عضله قلب به علت کمبود اکسیژن است.

بیشتر حملات قلبی اتفاق می افتد زمانی که سرخرگ های کرونر به علت افزایش کلسترول و پلاک چربی تنگ می شوند. اگر یک قطعه پلاک از دیواره شریانی شکسته شود، می تواند جریان خون غنی از اکسیژن را به قلب برساند و باعث حمله قلبی شود.

درد دست چپ یکی از رایج ترین نشانه های حمله قلبی است.

این ممکن است عجیب به نظر برسد چون عضلات بازو آسیب دیده اند. با این حال، اعصاب که از قلب و کسانی که از بازو خارج می شوند سیگنال ها را به همان سلول های مغز ارسال می کنند. این به این معنی است که مغز در مورد منبع دردسر است.

این پدیده، به نام درد ارجاع شده، توضیح می دهد که چرا یک فرد مبتلا به حمله قلبی ممکن است بدون درد درد قفسه سینه احساس درد کند.

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند با شماره 115 تماس بگیرد اگر درد ناگهانی دست چپ در طول چند دقیقه بدتر شود یا همراه با هر یک از علائم زیر باشد:

ناراحتی در مرکز قفسه سینه که طول می کشد بیش از چند دقیقه، یا می رود و پس از آن باز می شود
درد، بی حسی یا هر گونه ناراحتی غیر معمولی در پشت، گردن، فک و یا شکم
تنگی نفس، با یا بدون درد قفسه سینه
سوء هاضمه
حالت تهوع یا استفراغ
سرگردان
عرق سرد ناگهانی یا سرخ شدن
ناراحتی قفسه سینه شایع ترین علامت حمله قلبی در مردان و زنان است. این نوع از فشار، تنگی، پر شدن، سوزش، یا به تدریج ایجاد درد می شود.

با این حال، زنان بیشتر از مردان احتمال ابتلا به علائم را دارند بدون درد قفسه سینه و بازو. این علائم اغلب به علت یک ویروس، سوء هاضمه، یا استرس از بین می روند.

اگر یک بار مصرف ناگهانی و غیر محسوس برای ترکیب تهوع، استفراغ، تنگی نفس یا درد در قسمت پایین شکم، پشت و یا فک وجود داشته باشد، باید بلافاصله به پزشک مراجعه شود.

 

درد در دست چپ

درد در دست چپ

آنژینا
آنژینا احساس ناراحتی یا درد را احساس می کند زمانی که قلب اکسیژن کمتری نسبت به نیازش دریافت می کند. در کنار درد دست چپ، علائم ممکن است در شانه ها، گردن، پشت و یا فک وجود داشته باشد. آنژینا همچنین می تواند مانند سوء هاضمه احساس کند.

آنژین یک حمله قلبی نیست، بلکه علامتی از مشکل قلب است. به طور عمده، این نتیجه از انسداد رگ ها و یا تنگ شدن عروق کرونر است.

دو نوع از آنژین صدری وجود دارد:

آنژین پایدار قابل پیش بینی و قابل کنترل است. این فقط در طول زمان تلاش فیزیکی یا استرس عاطفی رخ می دهد. سپس، قلب کار فوق العاده سخت و نیاز به اکسیژن بیشتری نسبت به رگ های تنگ شده اجازه می دهد. این می تواند با استراحت و در صورت نیاز، داروهای آرام بخش به نام نیتروگلیسیرین درمان شود.
آنژین ناپایدار غیر قابل پیش بینی و خطرناک است. این می تواند حتی در هنگام استراحت رخ دهد، به این معنی که قلب به طور مداوم اکسیژن دریافت نمی کند. آنژین ناپایدار یک سیگنال است که حمله قلبی ممکن است رخ دهد و باید در اتاق اورژانس ارزیابی شود.
آسیب اسکلتی عضلانی
ناراحتی ناشی از دست چپ احتمالا مربوط به قلب نیست اگر دارای ویژگی های زیر باشد:

فنر زدن قلب

فنر زدن قلب

درد زدن که تنها چند ثانیه در یک زمان طول می کشد
درد ناشی از حرکت یا لمس است
درد که فقط در یک نقطه کوچک بر روی بازو یافت می شود
درد که بدون علائم دیگر برای ساعتها یا روزها ادامه دارد
در عوض، ناراحتی می تواند نشانه آسیب به استخوان یا بافت در بازو، شانه یا آرنج باشد. برخی از بیماری های اسکلتی عضلانی که ممکن است باعث درد بازو شوند عبارتند از:

بورسیت

[زن جوان خدمت به توپ تنیس]
ورزشکاران خطر ابتلا به بریسیت و تاندونیت را بالا می برند، زیرا هر دو ناشی از سوء استفاده بیش از حد هستند.
یک بوراسا یک کیسه پر شده با مایع است که به عنوان یک مخمل بین بین استخوان و بافت نرم آن اطراف عمل می کند. بوزیت زمانی رخ می دهد که بواسا ملتهب شود.

درد بازو چپ ممکن است نشانه ای از بروسیت شانه باشد که معمولا ناشی از سوء استفاده از مفصل است. همچنین می تواند به علت آسیب مستقیم یا عفونت بواسا باشد.

تاندونیت

این التهاب بافت همبند بین عضلات و استخوان است. همانطور که در بوزیت، تاندونیت با استفاده مشترک از تکرار به ارمغان می آورد. به همین دلیل است که در بازیکنان تنیس، شناگران و نوازندگان دیده می شود.

تاندونیت در شانه یا آرنج می تواند منبع درد دست چپ باشد.

پاره شدن روده کاف

کاف روتاتور یک گروه از عضلات و تاندون هاست که در شکاف خود شانه ها را نگه می دارد و به بلند کردن و چرخش کمک می کند.

اشک در روتاتور بافت نرم کاف می تواند بسیار دردناک باشد. این ناشی از استفاده بیش از حد از شانه یا آسیب مستقیم است. پیری نیز یک عامل خطر است، زیرا می تواند منجر به دژنرسانس شود

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility