8
اکتبر

درمان درد فک صورت

درمان درد فک

درمان درد فک

مفاصل temporomandibular باز، نزدیک، و حرکت فک. این مفاصل تحت جویدن، صحبت کردن و حرکت های دیگر تحت فشار هستند. این بدان معنی است که آنها نیز یک منبع مشترک درد و مشکلات عضلانی و مفصلی هستند.
درد شدید مفصل مفصلی (TMJ) ضروری است که برای ارزیابی علت سفر به دکتر یا دندانپزشک صادر شود. سنگ زنی دندان اغلب نقش مهمی ایفا می کند، همانطور که عادت به کشیدن مفصل بدون تحقق آن نیز می باشد.

مهم نیست علت درد، ورزش می تواند به کاهش فشار و کمک رسانی کمک کند.

مطالب این مقاله:

ورزش برای تسکین درد
راه های دیگر برای مدیریت TMJ درد
علل درد TMJ
جلوگیری
ورزش برای تسکین درد
چند تمرین ساده می تواند به کاهش درد TMJ کمک کند. مردم باید به آرامی ماساژ منطقه دردناک آغاز شود. این می تواند به کاهش تنش و درد کمک کند. همچنین باعث می شود که مفصل و عضلات آن را احاطه کنند.

تقویت تمرینات

درمان درد فک تمرین

درمان درد فک تمرین

مرد با مفصل مفصلی مفصلی مفصلی
مفصل مفصل مفصلی منبع شایع درد است که ممکن است توسط برخی تمرینات ساده تسکین یابد.
بهترین تمرینات تقویت کننده بین تندرستی TMJ است. در طول درد شدید، آنها می توانند درد را بدتر کنند.

در اینجا دو تمرین تقویت کننده وجود دارد:

انگشت شست زیر چانه خود را قرار دهید و چانه خود را به سمت پایین فشار دهید. باز کردن دهان در برابر نیروی متوسط از انگشت شست خود، و سپس نگه داشتن آن را برای 5-10 ثانیه باز کنید.
دهان خود را به اندازه گسترده ای باز کنید تا بتوانید راحت باشید. انگشت اشاره خود را بین چانه خود و لب پایین قرار دهید. در حالی که بسته شدن دهان خود را در برابر مقاومت فشار دهید، به سمت داخل فشار دهید.
تمرینات آرامش بخش

درد TMJ اغلب محصول تنش تولیدی است. تمرینات آرامش بخش ساده می تواند کمک کند.

در اینجا دو تمرین آرامشی وجود دارد:

به آرامی در معرض هوا قرار می گیرید، و اجازه می دهد که شکم خود را به جای سینه خود گسترش دهید. در حالی که استنشاق خود را تا زمانی که استنشاق می کنید، به آرامی بیرون بیایید. تکرار 5-10 بار
در حالی که نشسته یا دروغ می گویید در موقعیتی که به راحتی پشتیبانی می شود، تنش را از هر عضله ای در بدن خود برانگیخته و آزاد کنید. با پاها شروع کنید و به سمت بالای سر کار کنید.
این تمرین دوم یک تمرین آرامش بخش پیشرو است که به مردم کمک می کند تا از مناطق تنش بیشتر آگاه شوند. همچنین ممکن است آنها را با مهارت هایی که این تنش را آگاهانه منتشر می کنند، تجهیز کند.

تمرینات کششی

درمان درد فک صورت

درمان درد فک صورت

تمرینات کششی می تواند درد را در طول زلزله افزایش دهد. آنها تنش عضلانی و مفصلی را کاهش می دهند و امداد طولانی مدت را ارائه می دهند:

نوک زبان خود را روی سقف دهان خود قرار دهید. دهان خود را به اندازه گسترده ای باز می کنید که به راحتی می توانید آن را نگه دارید و 5 تا 10 ثانیه نگه دارید.
نوک زبان خود را روی سقف دهان خود قرار دهید. تا جایی که می رود، فک پایین تر را بکشید و تا آنجا که می روید، به عقب برگردید. 5-10 ثانیه در هر موقعیت نگه دارید.
دهان شما به آرامی و به آرامی باز می شود، به طوری که آن را به راحتی باز کنید، زبان خود را در حالت خنثی. 5-10 ثانیه نگه دارید و سپس دهان خود را ببندید. سپس دهان خود را کمی باز کنید و شکم کمرتان را به عقب و جلو برید 5 تا 10 بار.
دهنتو ببند. سر خود را به سمت راست بکشید، فقط به سمت چشمان نگاه کنید. فک پایین تر خود را به سمت چپ بکشید و 5 تا 10 ثانیه نگه دارید. تکرار در طرف مقابل.
یک شی نازک، مانند یک مداد یا قلم مو، بین دندانهای جلو خود قرار دهید. پایین شکم خود را به جلو بکشید تا جایی که بین دندان های عقب و دندان هایتان قرار دارد. 20 ثانیه نگه دارید
همانطور که ورزش پنجم آسان تر می شود، مردم می توانند از اشیا وسیع تر برای جدا کردن دندان های جلو و عقب خود استفاده کنند.

راه های دیگر برای مدیریت TMJ درد
گارد محافظ شبانه
اگر دندان آسیب دیده باشد، یک گارد محافظ ناهنجاری توصیه می شود تا درد TMJ را کنترل کند.
اگر درد TMJ بوسیله دندان های سنگ زنی یا خرد شدن ایجاد شود، یک گارد محافظ ناهنجاری در شب کمک می کند. اگرچه اینها در برابر شمارنده ها در دسترس هستند، اما نصب شده توسط یک دندانپزشک، حفاظت بیشتری و دوام بیشتری دارد.

استراتژی های دیگری که می توانند درد TMJ را کاهش دهند عبارتند از:

اعمال یک بسته یخ به منطقه آسیب دیده برای مدت 20 دقیقه. بعضی از مردم می بینند که حرارت متناوب و یخ، 15 دقیقه و 15 دقیقه خاموش، باعث تسکین بیشتر می شود.
استفاده از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs)، مانند ایبوپروفن، برای تسکین موقتی.
ماساژ عضلات گردن و سر را برای کنترل کشش از TMJ.
کنترل استرس و اضطراب دشواری روانشناختی می تواند موجب شود افراد بدون تفکر، عضلات خود را تسریع کنند و درد را بدتر کنند. این ممکن است دندان ها را نیز سنگ زنی کند.
مراقبه و درمان میتواند با کنترل استرس و اضطراب کمک کند. اگر استراتژی های شیوه زندگی کار نمی کنند، داروهای ضد اضطراب ممکن است مناسب باشند.

در افرادی که درد TMJ به خوبی از طریق داروهای خانگی کنترل نمی شود، یک شکاف تثبیت کننده می تواند درد را کاهش داده و باعث تثبیت مفصل شود.

در برخی موارد، جراحی برای اصلاح اختلالات چانه نیز گزینه دیگری است. این روش ها نمیتوانند معکوس شوند و ممکن است دردناک باشند، بنابراین افراد مبتلا به TMJ ابتدا بایستی سعی در درمان دیگر داشته باشند.

برای افرادی که درد TMJ به دلیل فشردهای از دست رفته یا شکسته است، ایمپلنت فکی ممکن است امدادرسانی کند.

بوتاکس در حال حاضر در درمان درد TMJ مورد استفاده قرار نمی گیرد. تحقیق i

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility