7
اکتبر

آیا لیزر درمانی برای درد زانو کار می کند؟

لیزر درمانی زنو

لیزر درمانی زنو

 

لیزر درمان یک درمان جایگزین برای برخی از انواع درد، مانند که اغلب در ارتباط با زانو است. تحقیق در مورد لیزر درمانی مقدماتی است، و اکثر بیمه گران همچنان آن را آزمایشی می دانند. با این حال، برخی مطالعات نشان می دهد که می تواند درد، از جمله درد زانو را کاهش دهد.

لیزر درمان نیز به عنوان لیزر سرد سرد، لیزر کلاس III درمان، و یا لیزر در سطح پایین (LLLT) شناخته شده است. برخی مطالعات اولیه نشان داده اند که لیزر ممکن است به بهبود زخم کمک کند. اگر درست باشد، این نشان می دهد که آنها می توانند به بدن کمک کنند که آسیب بافتی ناشی از جراحت و آرتریت یا سایر بیماری ها را از بین ببرد. با این حال، اولین مطالعات در مورد لیزرهای سرد درمان، مطالعات بالینی را کنترل نکردند.

لیزر درمان نسبتا جدید است و محققان هنوز نمیدانند که آیا خطرات بلندمدت دارد. اکثر مطالعات به اثرات کوتاه مدت نگاه می کنند، بنابراین ممکن است که لیزر درمانی می تواند اثرات جانبی طولانی مدت را که هنوز تحقق نیافته است، منجر شود.

مطالب این مقاله:

لیزر درمانی چیست؟
آیا لیزر درمان درد زانو را کمک می کند؟
خطرات و عوارض لیزر درمانی
جایگزینی برای لیزر درمانی برای درد زانو چیست؟
حقایق سریع در لیزر درمان درد زانو:
طرفداران لیزر درمانی می گویند که هر دو به طور موقت درد و درمان طولانی مدت ارائه می دهد.
حامیان لیزر درمانی می گویند که می تواند بیماری هایی را به صورت متنوع مانند آرتروز، درد مزمن، اختلالات مفصلی و حتی اعتیاد، مانند سیگار کشیدن، درمان کند.
تحقیقات در مورد درد در ناحیه های دیگر بدن نشان می دهد که لیزر درمانی می تواند حداقل به کاهش درد موقت کمک کند.
برخلاف لیزرهای جراحی، لیزرهای سرد بافت های بدن را گرم نمی کنند.
لیزر درمانی چیست؟
جراحان جراحی انجام می دهند.
لیزر درمان بسیار کمتر تهاجمی از عمل جراحی سنتی در نظر گرفته می شود، با کمترین خطر درگیر است.
لیزرهای جراحی به طور فزاینده ای در پزشکی و دقیق تر از تجهیزات جراحی سنتی، کاهش خطر آسیب و کمک به سرعت عمل جراحی.

با این حال، این لیزرهای داغ می توانند هنگام استفاده نادرست خطرناک باشند. از سوی دیگر، لیزرهای “سرد” که در LLT برای درمان درد استفاده میشوند بسیار ضعیفتر از لیزرهای جراحی هستند و نمیتوانند از طریق پوست رفع یا رایت کنند.

طرفداران لیزر درمانی استدلال می کنند که پوست نور بسیار کم را جذب می کند، به طوری که لیزر قادر به نفوذ عمیق به بافت می شود. این اجازه می دهد تا بافت آسیب دیده بدون عوارض جانبی درمان شود. و از آنجا که ولتاژ بسیار کم است، خطر سوختگی وجود ندارد.

آیا لیزر درمان درد زانو را کمک می کند؟
کارشناسان از پاسخ به این سوال مطمئن نیستند.

بیشتر تحقیقات بر روی استئوآرتریت و درد مزمن متمرکز شده است. اگر لیزر درمانی کار کند، مشخص نیست چطور یا چرا. لیزر ها ممکن است گردش خون را بهبود بخشند، از سلامت سلولی، آندورفین هایی که درد مبارزه می کنند، التهاب را کاهش می دهند یا رشد بافت های جدید و سالم را بهبود می بخشد.

تحقیقات اولیه امیدوار کننده است. اما هیچ اثبات قانع کننده ای وجود ندارد که لیزرهای سرد درمانی می توانند درد و یا هر نوع بیماری پزشکی را درمان کنند. بسیاری از بیمه گران، و همچنین Medicare و Medicaid، لیزر درمانی را پوشش نمی دهند.

مطالعات بالینی چه می گویند؟

بررسی کاکرین 2005 بررسی توانایی LLT برای کاهش درد آرتریت روماتوئید، یک علت شایع درد زانو است. این شواهد برای مقابله مؤثر درد در کوتاه مدت با چند عارضه جانبی پیدا کرد.

در سال 2009، افراد مبتلا به درد زانو که افرادی که LLT را دریافت کرده بودند، به گروهی رسیدند که تنها فکر می کردند که آنها LLT دریافت می کنند. در مقایسه با گروه دارونما، کسانی که لیزر درمانی دریافت کردند، درد کمتری داشتند.

از آنجا که مشخص نیست که چگونه لیزر درمانی کار می کند، مشخص نیست که آیا نتایج این مطالعات را می توان به زانو اعمال کرد.

در سال 2008 مطالعه در مورد مطالعات قبلی تصادفی، کنترل شده با PLC از LLT برای درمان آرنج تنیس انجام شد. مطالعاتی که در این تجزیه و تحلیل انجام شد، به نظر نمی رسید که چرا لیزر درمان درد را کاهش داد و اندازه گیری درد دراز مدت را اندازه گیری نمی کرد.

در سال 2009، بررسی قبلی در مورد لیزر برای درد گردن مورد مطالعه قرار گرفت. در این مطالعه، کاهش شدید درد، تا 22 هفته طول کشید. در حالی که برخی از افراد عوارض جانبی را تجربه کردند، این اثرات با افرادی که از دارونما تجربه نکردند متفاوت بود.

چرا دشوار است برای تعیین اینکه آیا این کار می کند؟

یکی از مشکلات لیزر درمانی این است که مطالعات مختلف در طول موج های مختلف نور را بررسی می کنند. این باعث می شود که یک لیزر به یک دیگر مقایسه شود. به همین ترتیب، تولید کنندگان مختلف توصیه های مختلف در مورد فرکانس و مدت زمان درمان ارائه می کنند.

برای لیزر درمانی برای تبدیل شدن به درمان استاندارد برای درد زانو، پزشکان باید بدانند که چه طول موجی موثر است و چه مقدار آن.

خطرات و عوارض لیزر درمانی
لیزرهای مورد استفاده در این نوع درمان سرد هستند، بنابراین خطر عوارض جانبی جدی وجود دارد. اکثر مطالعات عوارض جانبی را در بر داشت. هنگامی که مطالعات عوارض جانبی را پیدا می کنند، آنها جزئی و شبیه به اثرات جانبی پلاسبو هستند. به عنوان لیزر سرد و کمتر از سایر لیزرهای پزشکی است، بعید است که آنها می توانند مسائل مربوط به سلامت جدی ایجاد کنند.

تحقیقات کوچکی نشان داده است که لیزر درمانی امداد طولانی مدت را ارائه می دهد. برای افرادی که برای مقابله با مقرون به صرفه هستند، اغلب بهتر هستند

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility