مغز کسانی که دو زبان بلدن چگونه کار می کند

مغز دو زبانه ها
مغز دو زبانه ها
مغز دو زبانه ها

 

در جامعه جهانی به طور فزاینده ای، دوزبانگی – یا توانایی صحبت کردن دو زبان – در حال افزایش است. چگونه مغز افراد دو زبانه با همتایان تک یک زبان آنها متفاوت است، یک منطقه در حال ظهور تحقیق است.
نگرش نسبت به دوزبانه در 50 سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است. روزهایی که استفاده از زبان دوم در منزل برطرف شد، روز به روز گم شد، برچسب گذاری به عنوان گیج کننده برای کودکان و ظاهرا عقب مانده توسعه خود را.

در عوض، تعداد دوزبانه ها به طور پیوسته افزایش یافته است. داده های اداره سرشماری ایالات متحده نشان می دهد که بین سال های 2009 تا 2013، حدود 20.7 درصد از افراد بالای 5 سال زبان دیگری از زبان انگلیسی را در خانه صحبت می کنند.

این تعداد از سال 1980 بیش از دو برابر شده است، در حالی که این میزان در 9.6 درصد قرار دارد.

با افزایش تعداد افراد دو زبانه، تحقیقات بیشتری در زمینه علمی که این مهارت را در بر میگیرد، افزایش مییابد. آیا مغز دو زبانه متفاوت از آنهایی از monolinguals است؟ و آیا دو زبانهها در مورد کارهای شناختی و یادگیری زبانهای جدید، بر لبههای زبان تکیه دارند؟

به عنوان یک عضو خانواده دو زبانه، من علاقه مند به تحقیق بودم.

افسانه ها را تخریب کنید
بررسی 2015 در مجله Seminars in Speech and Language، توضیح میدهد که چگونه کودکان دو زبانه مهارتهای زبان خود را گسترش میدهند، و افسانههای متداول را تخریب میکنند.

به گفته نویسندگان، اریکا هوف، استاد روانشناسی دانشگاه فلوریدا آتلانتیک در بوكا راتون و سینتیا كور، استادیار گفتار، زبان و شنوایی در دانشگاه جورج واشنگتن در واشنگتن دی سی، نوزادان می توانند بین زبان های مختلف تشخیص دهند.

آنها همچنین قادر به ایجاد واژگان در دو زبان هستند بدون اینکه اشتباه شوند. هنگامی که دوزبانه کلمات را از زبان های مختلف در یک جمله ترکیب می کند – که به عنوان تغییر کد شناخته می شود، این نیست که آنها نمی توانند بگویند که کدام کلمه به کدام زبان تعلق دارد.

جالب توجه است، به نظر می رسد بچه ها به طور طبیعی درک کنند که چه کسی در خانه صحبت می کند که زبان زود است و اغلب زبان صحیح برای ارتباط با یک فرد خاص را انتخاب می کنند – پدیده ای است که شاهد آن هستم دخترم، که در معرض هر دو آلمانی است و انگلیسی.

به نظر می رسد که مخلوط کردن زبان ها دوزبانه کودکان را از یادگیری هر دو زبان نداشته باشد، اما برای یادگیری دو زبان بیشتر طول می کشد. در حالی که در تمام زبانهای دو زبانه ای که در تکامل زبان خود در تکامل زبان خود قرار دارند، تمایل دارند، این برای همه کودکان صادق نیست.

دانشمندان در حال حاضر شروع به بازتعریف اسرار مغز دو زبانه و روشن کردن مزایای استفاده از این مهارت ممکن است.

زبانهای رقابتی
ویوریکا ماریان – استاد علوم و اختلالات ارتباطی در دانشگاه شمال غرب در ایوانستون، IL – و همکارانش در مجله Scientific Reports در ماه گذشته منتشر کرده است که در مورد اینکه کدام مناطق مغز در کنترل زبان دخیل هستند، منتشر شده است.

این تحقیق شامل 16 زبان دو زبانه بود که تا زمان تولد آنها تا 8 سالگی به زبان اسپانیایی در معرض ابتلا بوده است.

پروفسور ماریان در این مقاله توضیح می دهد که “توانایی [b] iliinals به یکپارچگی بین دو سیستم ارتباط متمایز سوئیچ، کنترل قابل توجهی را که در سطح عصبی انجام می شود را مسدود می کند.”

در واقع، وقتی یک شخص دو زبانه کلمات را در یک زبان می شنود، زبان دیگری نیز فعال می شود. دانشمندان بر این باورند که مغز دو زبانهها به این دوگانگی دائمی دو زبان سازگار است و به همین ترتیب مغزهای تک زبانان متفاوت است.

پروفسور ماریان در مطالعه خود نیز به دنبال مشخص کردن مناطق مغزی که دوزبانه هستند با کلمات با صدای مشابه مواجه می شوند. در زبانهای تک آهنگ، این رقابت “فنولوژیک” فقط بین کلمات از همان زبان رخ می دهد.

اما زبانهای دو زبانه دارای کلمات مشابه از زبان دوم خود را به ترکیب اضافه شده است.

پلاستیک عصبی
در زبانهای تک نفره، مناطق در مناطق زبان پیشانی و زمانی – به طور خاص، چپ سوپرمارگالی چپ و چپ پایین دست چپ پایین – فعال هنگامی که با رقابت واج شناسی فعال می شود.

نتایج مطالعه نشان می دهد که مناطق مختلف مغز برای مقابله با رقابت های واج شناختی از همان زبان، در مقایسه با رقابت بین زبان مورد نیاز است.

پروفسور ماریان توضیح می دهد که “ما پیدا کردیم که اندازه و نوع شبکه عصبی که دوزبانه برای حل و فصل دعاوی واجشناسی استخدام شده است بسته به منبع رقابت متفاوت است”.

“هنگامی که رقابت بین دو زبان اتفاق افتاد، دو زبانه، کنترل های جانبی اضافی و مناطق زیرکوریتی را، به ویژه جادوی راست راست میانی، جادوی برتری پیشانی، کادات و پوتامن، در مقایسه با رقابت هایی که در یک زبان واحد رخ داد، استخدام کردند.”
پروفسور Viorica Marian
او نتیجه می گیرد که “یافته های این تست نشان می دهد پلاستیک عصبی قابل توجهی است که دو زبانه را قادر می سازد تا گفتار را فرآوری کند، علی رغم رقابت زبانی از منابع مختلف.”

پلاستیک عصبی، یا توانایی مغز برای انطباق با محیط زیست و

این را به اشتراک بگذارید!

به خواندن ادامه دهید

قبلیبعدی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *