6
اکتبر

ده آسیب های زانو و درمان معمول ان

ده آسیب های زانو و درمان معمول

ده آسیب های زانو و درمان معمول

 

آسیب زانو به طور معمول مردم را به دفتر دکتر منتقل می کند. در سال 2010 بیش از 10 میلیون بازدیدکننده از دفتر دکتر به دلیل درد و آسیب زانو رخ داده است.
اکثر این بازدیدکنندگان به علت مشکلات مشابهی بودند. زخم های زانو اغلب در خانه درمان می شوند، اما برخی از آنها به اندازه کافی جدی هستند که نیاز به مداخله درمانی دارند.

این مقاله توضیح می دهد که آناتومی زانو، آسیب های زانو معمول و برخی از گزینه های درمان.

مطالب این مقاله:

ده آسیب های زانو مشترک
چه وقت برای دیدن یک دکتر
گزینه های درمان
جلوگیری
ده آسیب های زانو مشترک
زانو مفصل پیچیده است. آن مانند یک لولا درب حرکت می کند، به فرد اجازه می دهد تا پاها را خم و راست کند تا بتوانند نشستن، چرت زدن، پریدن و اجرا کنند.

زانو از چهار قسمت تشکیل شده است:

استخوان ها
غضروف
رباط ها
تاندون ها
استخوان ران، معمولا به عنوان سینه شناخته می شود، در بالای مفصل زانو قرار دارد. شاینبون یا تیبیا، پایین مفصل زانو را تشکیل می دهد. پاتلا و یا زانو در قسمت جلسه مفاصل بین استخوان ران و تیبیا قرار دارند.

غضروف بافتی است که با استخوان های مفصل زانو مخفی می شود و باعث می شود که رباط ها به آسانی بر روی استخوان ها اسلاید شده و از استخوان ها محافظت شود.

چهار زنجیر در زانو وجود دارند که به طور مشابه با طناب عمل می کنند، استخوان ها را نگه می دارند و آنها را تثبیت می کنند. طساب ها عضلات را متصل می کنند که از مفصل زانو به استخوان ها در بالا و پایین متصل می شوند.

انواع مختلفی از آسیب زانو وجود دارد. در زیر 10 مورد شایع ترین آسیب زانو است.

1. شکاف

هر کدام از استخوانها در داخل یا اطراف زانو می تواند شکسته شود. معمولا استخوان شکسته در مفصل، مفصل زانو یا زانو است.

تروما ضربه بزرگی مانند سقوط یا تصادف ماشین باعث ایجاد بیشتر شکستگی های زانو می شود. افرادی که مبتلا به پوکی استخوان هستند ممکن است فقط با راه رفتن اشتباه و یا بیرون آمدن از زانو خود شکسته شوند.

2. آسیب های رباط صلیبی قدامی

آسیب آسیب زانو ACL
آسیب های ACL می تواند از درجه 1 تا 3 در شدت باشد.
رباط متقاطع قدامي (ACL) به صورت مورب در مقابل زانو قرار دارد و ثبات بحرانی در مفصل فراهم می کند. آسیب به ACL می تواند جدی و جراحی باشد.

آسیب های ACL در یک مقیاس از یک تا سه درجه بندی می شوند. اسپری درجه 1 یک آسیب خفیف به ACL است، در حالی که درجه 3 به یک اشک کامل اشاره دارد.

ورزشکاران که در ورزش های ارتباطی مانند فوتبال و یا فوتبال شرکت می کنند، ACL ها خود را آسیب می زنند. با این حال، ورزشهای تماس تنها علت این آسیب نیستند.

به طور نامناسبی از یک پرش فرود می کند یا به سرعت تغییر جهت حرکت می تواند به پارگی در ACL منجر شود.

3. جابجایی

جابجایی زانو زمانی اتفاق می افتد که استخوان های زانو از قرار گرفتن و هماهنگی مناسب آنها نباشد.

در یک جابجایی زانو، یک یا چند استخوان ممکن است از محل خارج شوند. ناهنجاری های ساختاری یا سوانح، از جمله حوادث اتومبیل، سقوط، و تماس با ورزش، می تواند باعث جابجایی زانو شود.

4. اشک های منصوری

وقتی مردم به غضروف پاره شده در زانو مراجعه می کنند، احتمالا در مورد اشکی از منسکی صحبت می کنند.

Menisci دو قوس لاستیکی غضروف بین استخوان ران و شینبون است. این قطعه غضروف می تواند ناگهان در طول فعالیت های ورزشی پاره شود. آنها ممکن است به علت پیری نیز به آرامی پاره شوند.

وقتی که منیسک به علت فرایند پیری طبیعی اشک میریزد، آن را به عنوان یک پدیده منیزیک دژنراتیو توصیف می کند.

با پاره شدن منیسک ناگهانی، پاپ ممکن است در زانو شنیده شود یا احساس شود. پس از آسیب اولیه، درد، تورم و تنگی ممکن است در چند روز آینده افزایش یابد.

منیسک پاره شده: علل، علائم و بهبودی
منیسک پاره شده: علل، علائم و بهبودی
شايع ترين آسیب زانو، منيسک پاره شده است. اگرچه منیسک پاره شده برای هر کسی اتفاق می افتد، این آسیب بیشتر به ورزشکاران می رسد. بیشتر بدانید.
الان بخوان
5. بورسیت

Bursae کوچک کیسه های پر شده با مایع هستند که مفصل زانو را کمرنگ کرده و اجازه می دهد تا تاندون ها و رباط ها به راحتی بر روی مفصل بچرخند.

این کیسه ها می توانند با افزایش بیش از حد و یا فشار مکرر از زانو، متورم شوند. این به معنای بورسیت است.

اکثر موارد بورزیت جدی نیستند و می توانند با مراقبت از خودشان درمان شوند. با این حال، برخی از موارد ممکن است نیاز به درمان آنتی بیوتیک یا آسپیراسیون داشته باشند، که یک روش است که از یک سوزن برای برداشت مایع اضافی استفاده می کند.

6. تاندونیت

تاندونیت آسیب زانو
تاندونیت می تواند افراد فعال فیزیکی را تحت تاثیر قرار دهد.
تاندونیت یا التهاب در زانو به عنوان تاندونیت پاتلا شناخته می شود. این یک آسیب به تاندون است که kneecap را به shinbone متصل می کند.

تاندون پاتلاغ با جلو ران با حرکت دادن زانو به سمت جلو کار می کند تا فرد بتواند بجنگد، پرش کند و سایر فعالیت های بدنی را انجام دهد.

اغلب به عنوان زانو بلوز شناخته می شود، تاندونیت در میان ورزشکاران که اغلب پرش می گیرد، رایج است. با این حال، هر فرد فعال جسمی می تواند در معرض خطر ابتلا به تاندونیت باشد.

7. تاندون اشک

دهان نرم بافت هستند که عضلات را به استخوان ها متصل می کنند. در زانو، زخم معمولی تاندون زخم است.

برای یک ورزشکار یا فرد میانسال که در فعالیت های جسمانی فعالیت می کند، تاندون های پاره یا تسریع نشده اند، غیر معمول نیست. تاثیر مستقیمی از یک سقوط یا ضربه ممکن است باعث بروز پاره شدن در
و

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *