4
اکتبر

اسپاسم همیفاژ: علائم، علل و درمان

اسپاسم همیفاژ: علائم، علل و درمان

اسپاسم همیفاژ: علائم، علل و درمان

 

اسپاسم همیفاژیک وضعیتی است که در آن عضلات در یک طرف یا در یک طرف چهره قرار می گیرند، معمولا چپ. مردم بر این اسپاسم ها کنترل ندارند و اغلب آنها حتی در طول خواب نیز ادامه می دهند.
اسپاسم همی فاسیال معمولا دردناک نیست و در معرض خطر سلامتی نیست. در موارد پیشرفته، اما ممکن است چشم ها برای مدت طولانی تحت فشار قرار بگیرند تا در هنگام رانندگی خطرناک شوند، برای مثال.

هر دو مردان و زنان می توانند این جوش های صورت را توسعه دهند، اما زنان، به ویژه زنان میانسال و سالخوردگی، اسپاسم همافسیالی را در حدود دو برابر مردان افزایش می دهند. این وضعیت نیز در برخی از افراد آسیایی شایعتر است.

این یک بیماری نادر است که در حدود 11 از 100000 نفر دیده می شود.

در این مقاله، ما به انواع مختلف اسپاسم همی فاسیال نگاه می کنیم، علائمی که می تواند رخ دهد، و آنچه در مورد آنها می تواند انجام شود.

مطالب این مقاله:

انواع
علائم
علل و شرایط مرتبط
تشخیص
جلوگیری
رفتار
چشم انداز
انواع
چهره سر انسان نشان دهنده عصب صورت است
اسپاسم همی فاسیال باعث می شود که عضلات در یک طرف صورت قرار بگیرند.
اسپاسم همیفاسیلی متفاوت از دیگر عصب ها و عضلات موثر بر چهره است، زیرا تنها در یک طرف چهره تاثیر می گذارد.

با این حال، تفاوت بین آنچه که به طور معمول برای اسپاسم همی فاسیال و دیگر انواع بیماری در نظر گرفته می شود.

مطالعهی 215 نفر که برای اسپاسم همی فاسیال مورد بررسی قرار گرفتند، دریافتند:

62 درصد احتمالا ناشی از یک ورید است که فشار عصب صورت را ایجاد می کند
18 درصد داروی ضدافسردگی داشتند که اسپاسم همافسیالی را تقلید کردند ولی در واقع نمونه ای از این بیماری نبودند
11 درصد به دلایل فلج بل بود
6 درصد نتیجه آسیب به عصب صورت بود
2 درصد به علت ارثی ارتباط داشتند
کمتر از 1 درصد موارد ناشی از آسیب مستقیم به اعصاب و سیستم گردش خون مغز است

علائم
اولین علامت اسپاسم همی فاسیال معمولا در ناحیه عضلات پلک چپ است. این اسپاسم ها می توانند به اندازه کافی قوی باشند تا چشم را بسته و باعث تشکیل اشک ها شوند.

در صورت عدم درمان، علائم اسپاسم همی فاسیال می تواند شدید تر شود و بر عضلات بیشتر و بیشتر عضلات اثر می گذارد. پیچش می تواند بر عضلات دهان تاثیر بگذارد و آن را به سمت یک طرف بکشاند.

با گذشت زمان، تمام عضلات در یک طرف چهره را می توان به صورت خمیده دائمی کشید. بعضی افراد ممکن است اسپاسم در هر دو طرف صورت بوجود آورند.

درد گوش، “کلیک کردن” در گوش و تغییر در شنوایی نیز می تواند نشانه های این بیماری باشد. از دست دادن شنوایی نیز گاهی اتفاق می افتد.

حدود 13 درصد از افرادی که در یک مطالعه شرکت کردند، از دست دادن شنوایی گزارش کردند. با این حال، این افت شنوایی به نظر نمی رسید که به چه معنی است که علائم اسپاسم همای فاسیلی آنها جدی بود.

علائم اسپاسم همی فاسیال معمولا زمانی رخ می دهد که افراد بین 40 تا 50 ساله باشند.

علل و شرایط مرتبط
اسپاسم همی فاسیال به علت تحریک به عصب جمجمه 7 است. این عصب به عنوان عصب صورت شناخته می شود و عضلات صورت را کنترل می کند. همچنین اطلاعاتی درباره احساس طعم و مزه از زبان و احساسات گوش می دهد.

شایعترین علت تحریک، عطسه کوچک در عصب صورت نزدیک ساقه مغز است. سایر علل احتمالی عبارتند از:

تومور خوش خیم یا ضایعه با فشار دادن روی عصب
خوشه های غیر طبیعی رگ های خونی در هنگام تولد
آسیب عصبی
موارد ارثی اسپاسم همی فاسیال شناسایی شده است، اگر چه آنها رایج نیستند.

در بعضی موارد، اسپاسم همافسیالی اولین علامت مولتیپل اسکلروز یا MS است. هنگامی که افراد مبتلا به MS، سیستم ایمنی بدن آنها به سیستم عصبی مرکزی حمله می کند، که منجر به انواع مختلفی از علائم می شود.

با این حال، این بسیار نادر است، با مطالعات علمی نشان داده شده تنها 1-6 موارد از چند صد موارد که در آن MS به عنوان یک علت اسپاسم همای فاسیال شناخته شده است.

اگر چه نادر است، پزشکان هنوز باید برای MS به عنوان یک علت احتمالی، زمانی که افراد زیر 40 سال یک اسپاسم همای فاسی دارند، بررسی شود.

تشخیص
دکتر به دنبال اسکن مغز MRI ​​است
MRI و CT اسکن می تواند برای تشخیص علت اسپاسم صورت استفاده شود.
Tics صورت نشانه های کلیدی اسپاسم همی فاسیال است. پزشکان فرد را مشاهده کرده و یک تاریخ پزشکی را مشاهده می کنند، نشان می دهد که چقدر شدید و چقدر طول می کشد.

سپس پزشک از آزمایشات تصویربرداری پزشکی استفاده خواهد کرد تا ببیند چه چیزی عصب صورت را تحریک می کند و مانع از احتمال تومور یا ضایعات مغزی می شود. این آزمونها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

تصویربرداری منابع مغناطیسی (MRI)
توموگرافی کامپیوتری (CT scan)
آنژیوگرافی (رادیوگرافی)
اگر آزمایشات تصویربرداری تومورها یا ضایعات را پیدا نکنند، پزشکان احتمالا فرض می کنند که فشار از یک رگ خون باعث ایجاد اسپاسم همای فاسیال می شود. این آزمایشات همیشه می تواند رگ های خونی را که باعث تحریک عصب صورت می شود، پیدا کند، زیرا رگ های خونی بسیار کوچک هستند.

اسپاسم همافسیالی می تواند با سایر اختلالات حرکتی که بر چهره تاثیر می گذارد، اشتباه شود. این شامل عصب صورت و spasms پلک است. این دو وضعیت بر مناطق مختلف چهره تاثیر می گذارد و نه فقط یک طرف، که به پزشکان کمک می کند

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility