3
اکتبر

کشف سلول های عصبی جدید که می تواند بی خوابی درمان کند

درمان بی خوابی

درمان بی خوابی

 

تحقیقات جدید در موش ها طیفی از نورون ها را شناسایی می کنند که ممکن است در ارتقای خواب دخیل باشند. یافته ها ممکن است به زودی شیوه های درمانی را برای درمان اختلالات خواب تغییر دهند.
هر سال بی خوابی در ایالات متحده حدود 60 میلیون نفر را مبتلا می کند. این موضوع با انواع نگرانی های بهداشتی مرتبط است، به ویژه در میان سالمندان، از جمله اختلالات شناختی و سندرم متابولیک.

همانطور که هر فردی که یک شب بی خوابی داشته است می داند که تلاش برای خواندن خواندن در طول یک قسمت از بی خوابی، صرفا مفید نخواهد بود، اما ممکن است حتی بدتر هم باشد. اما اگر یک “تغییر” در مغز ما وجود داشته باشد که ما می توانیم فعال کنیم وقتی میخواهیم خواب بکشیم؟

یک مطالعه جدید ممکن است یک نوع “تغییر” در یک نوع نورون پیدا کرده باشد. دانشمندان از دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور، دکتر، متوجه شدند که در حالی که مقدار قابل توجهی از کار روی نورون هایی که موجب خواب آلودگی می شوند، تحقیقات کمی بر روی نورون هایی که موجب خواب می شوند، متمرکز شده است.

بنابراین، دانشمندان – به رهبری ست بلاکش، Ph.D.، استاد علوم اعصاب در دانشگاه جانز هاپکینز دانشکده پزشکی – تعیین شده برای بررسی نقش سلول های مغز که بیان ژن به نام “Lhx6”.

 

دلیل این که محققان تصمیم گرفتند این ژن خاص را بررسی کنند این است که نقش مهمی را در تشکیل نورون ها ایفا می کند که مانع فعالیت های دیگر نورون ها می شود. تحقیقات پیشین توسط پروفسور بلخشو نقش این ژن را در موش مشاهده کرد.

او انگیزه تمرکز مطالعه را توضیح می دهد و می گوید: “ما می دانیم که سلول ها در سایر نقاط مغز از Lhx6 استفاده می کنند و ژن برای توسعه مناسب این مناطق حیاتی است. برای مثال، اختلال در بیان Lhx6 می تواند منجر به بیماری های بسیاری از جمله شدید صرع. ”

بنابراین محققان متوجه شدند که اگر نورون هایی که ژن Lhx6 را بیان می کنند، با غیرفعال کردن نورون های دیگر که بیدار می شوند، خواب را تقویت می کنند.

اولین نویسنده این مطالعه کای لیو، دانشجوی کارشناسی ارشد علوم اعصاب سولومون هانس سیندر در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز است و یافته های آن در مجله Nature منتشر شده است.

نورونهای بیان کننده Lhx6 موجب خواب می شوند
لیو و تیم یک مدل موش را ایجاد کردند که در آن آنها “گیرنده های طراح که به طور انحصاری توسط داروهای طراح فعال شده” استفاده می کردند تا تحلیل کنند که فعال شدن نورون های بیان کننده Lhx6 می تواند خواب را مهار یا مهار کند.

آنها از N-اکسید کلوزاپین دارویی برای فعال کردن نورونهای بیان Lhx6 و همچنین پروتئین Fos و تکنیک های ردیابی ویروسی برای مطالعه رفتار این نورون ها استفاده می کردند.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility