3
اکتبر

اضطراب: علل، علائم و درمان

اضطراب یک اصطلاح عمومی برای چندین اختلال است که موجب عصبانیت، ترس، اضطراب و نگرانی می شود.

این اختلالات تأثیر رفتار ما را احساس می کنند و می توانند علائم جسمی واقعی را نشان دهند. اضطراب خفیف مبهم و ناراحت کننده است، در حالی که اضطراب شدید می تواند بسیار ناتوان کننده باشد، که تاثیر جدی بر زندگی روزمره دارد.

افراد اغلب قبل از مقابله با چیزی به چالش کشیدن مانند یک آزمون، معاینه، سخنرانی یا مصاحبه، نگرانی یا ترس عمومی را تجربه می کنند. این احساسات به راحتی قابل توجیه است و به نظر می رسد طبیعی است. اضطراب یک مشکل در نظر گرفته می شود زمانی که علایم با توانایی فرد در خواب یا عملکرد دیگر مواجه می شوند. به طور کلی، اضطراب زمانی اتفاق می افتد که یک واکنش نسبت به چیزی که ممکن است به طور معمول در یک وضعیت انتظار می رود، نباشد.

اختلالات اضطرابی را می توان به چند نوع خاص تر طبقه بندی کرد. شایعترین آنها به طور خلاصه در زیر شرح داده شده است.

 

اختلال اضطراب عمومی (GAD)
اختلال اضطراب عمومی (GAD) یک اختلال مزمن است که با اضطراب بیش از حد و طولانی مدت و نگرانی در مورد وقایع، اشیا و شرایط زندگی غیر اختصاصی مشخص می شود.

افراد مبتلا به GAD اغلب در مورد سلامت، پول، خانواده، کار و یا مدرسه احساس ترس و نگرانی می کنند، اما آنها با شناسایی ترس خاص و کنترل نگرانی مشکل دارند. ترس آنها معمولا غير واقعي و يا غيرقابل مقايسه با چيزهايي است که در وضعيت آنها انتظار مي رود. بیماران انتظار دارند که شکست و فاجعه به نقطه ای برسند که با تابع روزانه مانند کار، مدرسه، فعالیت های اجتماعی و روابط مواجه می شود.

 

اختلال هراس

اختلال هراس نوعی اضطرابی است که با حملات ناگهانی یا ناگهانی ناشی از ترس و اضطراب شدید که منجر به تکان دادن، سردرگمی، سرگیجه، حالت تهوع و تنفس می شود، مشخص می شود. حملات هراس به طور ناگهانی رخ می دهد و بعد از 10 دقیقه اوج می یابد، اما بعدا ممکن است چند ساعت طول بکشد. اختلالات هراس معمولا بعد از تجربیات ترسناک یا استرس طولانی مدت اتفاق می افتد، اما آنها می توانند خود به خودی نیز باشند.

یک حمله تهاجمی ممکن است فرد را به شدت آگاه از هر گونه تغییر در عملکرد طبیعی بدن، آن را به عنوان یک بیماری تهدید کننده زندگی – hypervugiliance و پس از آن هیپوخاندریاز. علاوه بر این، حملات هراس باعث رنج می برد تا انتظارات حملات آینده را داشته باشد، که ممکن است تغییرات رفتاری شدیدی را برای جلوگیری از این حملات ایجاد کند.

 

فوبیا

فوبیایی یک ترس غیر منطقی و اجتناب از یک شی یا وضعیت است. فوبیاها از اختلالات اضطراب عمومی تشخیص داده می شوند، زیرا یک ترس از واکنش ترسناک شناسایی شده با علت خاصی دارد. ترس ممکن است غیرعقلانی یا غیر ضروری باشد، اما فرد هنوز قادر به کنترل اضطراب نیست. محرک های فوبیایی ممکن است به عنوان شرایط، حیوانات و یا اشیاء روزمره متفاوت باشد. به عنوان مثال، agoraphobia اتفاق می افتد زمانی که یکی از محل و موقعیت برای جلوگیری از اضطراب و یا حمله وحشت اجتناب شود. Agoraphobics خود را به گونه ای تنظیم می کنند که فرار نمی شود دشوار یا شرم آور باشد و رفتار آنها را تغییر خواهد داد تا اضطراب را در مورد توانایی فرار از بین ببرد.

 

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی نوعی از ترس اجتماعی است که با ترس از اینکه توسط دیگران مورد منفی قرار گیرد و یا ترس از خجالت عمومی ناشی از اقدامات تکان دهنده مشخص شود، مشخص می شود. این شامل احساساتی مانند ترس صحنه، ترس از صمیمیت و ترس از تحقیر است. این اختلال باعث می شود مردم از موقعیت های عمومی و تماس با انسانی جلوگیری کنند تا این که زندگی عادی غیرممکن است.

در این فیلم عمیق 28 دقیقه ای، متخصص پیشرو، دکتر موری استین، اختلال اضطراب اجتماعی را مورد بحث قرار می دهد که گفته می شود حدود 5٪ از جمعیت عمومی را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال وسواس فکری (OCD)
اختلال وسواس فکری (OCD) یک اختلال اضطرابی است که با افکار یا اعمال تکراری، ناراحت کننده و مزاحم مشخص می شود. OCD رنج می برد معمولا می دانند که اجبار آنها غیر منطقی یا غیر منطقی است، اما آنها برای کاهش اضطراب خود تلاش می کنند. اغلب منطق شخص مبتلا به OCD ظاهری پوچ، مانند اصرار در راه رفتن در یک الگوی خاص. بیماران OCD ممکن است وسواسانه تمیز کردن وسایل شخصی یا دست ها یا به طور مداوم قفل ها، کوره ها یا سوئیچ های نور را بررسی کنند.

اختلال استرس پس از ضربه (PTSD)

اختلال استرس پس از ضربه (PTSD) اضطراب ناشی از آسیب های قبلی مانند جنگ نظامی، تجاوز جنسی، شرایط گروگانگیری یا یک حادثه جدی است. PTSD اغلب به فریبكاك و تغییرات رفتاری منجر می شود تا از محرك های خاصی جلوگیری شود.

ما یک مقاله اختصاصی در مورد اختلال استرس پس از ضربه (PTSD) داریم، اگر بخواهید بیشتر درباره آن اطلاعات کسب کنید.

 

اختلال اضطراب جدایی

اختلال اضطراب جدایی با سطوح بالای اضطراب در هنگام جدا شدن از یک فرد یا مکان که امنیت و ایمنی را احساس می کند مشخص می شود. گاهی اوقات جداسازی موجب وحشت می شود و زمانی که پاسخ بیش از حد و یا نامناسب باشد، یک اختلال در نظر گرفته می شود.

 

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility