1
اکتبر

چگونه بین کار و زندگی تعادل ایجاد کنیم

بین کار و زندگی

بین کار و زندگی

در فرهنگ کاری اغلب با شدت کار، ممکن است دشوار باشد که اعتصاب و موفقیت در تعادل خوبی بین کار و زندگی شخصی ما برقرار شود. این، در بسیاری از موارد، می تواند باعث بروز فرسودگی شود. در اینجا، ما برای ارائه برخی نکات در مورد چگونگی حفظ این تعادل و جلوگیری از خود خرابکاری ارائه می دهیم.

گزارش شده است که افراد در ایالات متحده بیشتر از هر گروه دیگری کار می کنند و داده های ارائه شده توسط سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه نشان می دهد که میانگین کارمند ایالات متحده در سال 2016 به میزان 1783 ساعت کار درج شده است.

بعضی از نظرسنجی ها نشان می دهد که کارگران ایالات متحده در زمان آزاد بودن خود، از جمله در تعطیلات آخر هفته و زمانی که در تعطیلات هستند، با مسائل مربوط به شغل مرتبط هستند. بیش از حد کار می تواند به آنچه که اغلب به عنوان “فرسودگی” نامیده می شود منجر شود، وضعیتی است که به لحاظ ذهنی و فیزیکی خسته است، بدون انگیزه و بدون هیچ گونه پیشنهاد.

بنابراین، برخی از چیزهایی که می توانید انجام دهید، اجتناب از کار و زندگی شخصی خود را به یکدیگر متصل کنید؟ چگونه می توان حس تعادل را حفظ کرد که به شما امکان می دهد پتانسیل کامل خود را در هر دو منطقه زندگی خود برداشت کنید؟ ما چند نکته ارائه می دهیم که ممکن است به شما کمک کند تا تعادل را حفظ کنید یا حفظ کنید.

اساسا، اگر می خواهید اعتماد کنید که اغلب در تعادل کار و زندگی غلط است، مهم است که این دو را کاملا جدا کنید و اطمینان حاصل کنید که شما اجازه ندارید آنها را با یکدیگر ترکیب کنید. مرزهای تعیین کننده بسیار مهم هستند، اما شاید سخت ترین کار این است که مرزهای ذهنی بین کار و زندگی خصوصی شما را برای جلوگیری از عبور از عبور از حد خود تعیین کنید.

1. تلفن هوشمند را رها کنید

برای جلوگیری از اشتباه شدن در کار در وقت آزاد، ممکن است یک ایده خوب برای روشن شدن این مطلب باشد که شما به ایمیل کار نخواهید کرد و یا تماس های مربوط به کار را خارج از ساعت کاری انجام دهید.

مرد چک کردن گوشی هوشمند خود
پیوستن به طور مداوم باعث افزایش سطح استرس و خلاقیت می شود.
اگر خود کار کنید یا از خانه کار کنید، سعی کنید هر روز یک ساعت خوشه ای برنامه ریزی کنید و آن را به عنوان “ساعت اداری” خود اعلام کنید.

تحقیقات بارها و بارها نشان داده است که حالت اتصال دائمی – همیشه بررسی دستگاه های الکترونیکی شما برای بررسی ایمیل ها، تماس ها و پیام های شما – با سطوح استرس قابل ملاحظه ای ارتباط دارد.

بنابراین، اطمینان حاصل کنید که گوشی خود را پس از کار قرار دهید. یک مطالعه نشان می دهد ممکن است بهتر باشد اگر شما آن را در یک اتاق کاملا متفاوت ترک کنید.

پروفسور آدریان وال از دانشگاه تگزاس در آستین توضیح می دهد که تلفن های ما می توانند به عنوان “تخلیه مغز” عمل کنند و به طور مداوم در مورد اطلاعیه های تلفن ما از منابع ذهنی مهم و محدود استفاده می کنند.

 

2. به افکارتان که در سر کار وارد ذهنتان می شود اچازه ندهید مداخله ای در زندگی خصوصیتان داشته باشد.

این یک مسئله پیچیده است، زیرا ممکن است مشکل رفع مشکلات مربوط به کار است که در تمام طول روز در ذهن شما بوده است و هیچ سوئیچ سحرآمیز برای شما وجود ندارد که بلافاصله به آن دست پیدا کنید. با این حال، چندین مطالعه اخیر نشان داده اند که استرس سبب کاهش روابط می شود.

زن مدیتیشن
اگر اختلال در برقراری ارتباط دارید، مدیتیشن یا یوگا را امتحان کنید. مطالعات نشان می دهد که این شیوه ها می توانند به طور قابل توجهی کاهش سطح استرس و بهبود روحیه شما را بهبود بخشد.
بنابراین، اگر می خواهید روابط با کیفیت خوب را با خانواده، شریک و یا دوستان خود حفظ کنید، بهترین تلاش خود را برای جلوگیری از استرس مربوط به کارهایتان از میز شام، انجام دهید و اجازه ندهید که مکالمات و “زمان خانوادگی” انحصاری باشد.

امروزه اخبار پزشکی اخیرا در زمینه تحقیقات نشان داده است که تمرینات مدیتیشن و یوگا میتوانند احساس خوبی را برای فرد به وجود آورند. مطالعه دیگری نیز توضیح می دهد که چگونه این شیوه های ذهنی می تواند استرس را در یک سطح فیزیولوژیکی کاهش دهد.

فکر کردن به راه خود را از “ذهنیت” کار در پایان یک روز طولانی ممکن است به شما اجازه هرگونه نگرانی مربوط به کار را کنار بگذارد و به جای صرف وقت کافی با عزیزانتان یا حتی با خودتان تمرکز کنید.

 

3. همیشه بین لباس کار و لباس روزمره خود تفاوت بگذارید

اگر قبلا کاری نداشته باشید که نیاز به پوشیدن نوعی لباس، نظیر تجهیزات محافظتی را به صورت منظم بپوشاند، شاید بتوانید با استفاده از کد لباس خود برای کار خود، قصد داشته باشید.

یک مطالعه نشان می دهد که چنین چیزی به عنوان “شناخت پنهان” وجود دارد، به این معنی که آنچه که می پوشید می تواند بر شما و دیگران تاثیر گذار باشد. لباس های مختلف برای افراد مختلف متفاوت است، بنابراین این یک تجربه ذهنی فرد است.

بنابراین، جمع آوری یک مجموعه خاص از لباس ها به عنوان “لباس کار” خود را ممکن است اعتماد به نفس خود را افزایش دهد و به شما اجازه می دهد تا در محیط کاری کار بهتر انجام دهید.

در عین حال، داشتن انواع لباس و لوازم جانبی برای کار و فعالیت های خارج از کار می تواند به شما کمک کند تا یک خط روانی را بین یک متن و دیگری ایجاد کنید.

 

4. ‘Bookend’ سفر خود را با کتاب خواندن پیش ببرید.

تحقیقات موجود نشان می دهد که خواندن می تواند زندگی شما را در شیوه های مختلفی بهبود بخشد و یکی از این راه ها به طور قابل توجهی کاهش سطح استرس است.

خواندن مسافرتی
خواندن می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد، پس چرا در یک کتاب خوب در سفر خود به و از کار از دست ندهید؟
در یک مطالعه تحت پوشش MNT، دکتر دیوید لوئیس – که این تحقیق را در دانشگاه ساسکس در برایتون، انگلیس انجام داد، اشاره کرد که کتاب ها “به شما وارد می کنند که عمدتا تغییر وضعیت آگاهی است”.

پس چرا دفاتر مسافرتی خود را برای کار – یا ساعات کار خودتان تنظیم نمی کنید، اگر به عنوان مثال به طور رایگان کار می کنید، با داستان خوب و یا برخی از اشعار الهام بخش؟

خواندن ممکن است برای از بین بردن استرس احتمالی احتمالی قبل از کار کمک کند و راه را به یک فضای آرام تر پس از آن آسان کند.

5. وظیفه ایی در خانه برای نظافت برای خود تعیین کنید

تحقیقات جدید نشان می دهد که اعطای و یا “برون سپاری” مسئولیت هایی مانند کارهای خانه می تواند تا حد زیادی رضایت زندگی را بهبود بخشد. اگر کار خود را ترک کنید تا به یک ظرف سینک پر از ظروف کثیف برسید، این امر به شدت به کاهش استرس کمک نمیکند و به جای آن به وضعیت فیزیکی شما خسته می شود.

در عوض، سعی کنید تا جایی که ممکن است کارهای خود را انجام دهید، یا در نظر بگیرید شخصی را استخدام کنید تا به شما کمک کند. به این ترتیب، می توانید زمان را برای انجام آنچه که واقعا مورد توجه قرار می گیرد، آزاد کنید: فعالیت هایی که باعث بهبود روانی و رفاه شما می شوند، مانند سرگرمی.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Accessibility