1
اکتبر

اسم قاتلی خاموش

در ایالت متحد امریکا روزانه 10 نفر به دلیل بیماری اسم جان خود زا از دست می دهند.

در واقع، چنین چیزی به عنوان یک بیماری به نام آستن وجود ندارد. در عوض، آسم یک اصطلاح چتر برای التهاب و تورم راه های هوایی است که می تواند به طیف وسیعی از علائم منجر شود.

با توجه به بنیاد آسم و آلرژی آمریکا، 7.6 درصد از بزرگسالان و 8.4 درصد کودکان در ایالات متحده دارای آسم هستند. در سال 2015، 3615 نفر از این کشور از این کشور کشته شدند.

نگران نباشید، آسم بدون هیچ گونه واسطه ای کشته می شود. افرادی که مبتلا به آسم هستند در معرض خطر هستند و افراد مبتلا به آسم خفیف یا متوسط ​​- از جمله افرادی که علائم کمتری دارند و به طور معمول دارو مصرف نمی کنند – به میزان مشابه با کسانی که تحت مراقبت ویژه به علت علائم آنها دچار مرگ می شوند، می میرند.

در یک گزارش کمیسیون بالینی که در The Lancet منتشر شد، یک هیئت بین المللی از کارشناسان انتقاد از نحوه برخورد پزشکان با آسم را می گوید و می گوید پیشرفت کمی در 20 سال گذشته صورت گرفته است.

بنابراین، چرا داروهای آسم در قرن گذشته گیر کرده است؟ بدانید که چرا کارشناسان فکر می کنند زمان آن است که اصطلاح آسم را دوباره تعریف کنیم، و چرا بیماران و پزشکان باید نقش مهمی را ایفا کنند تا این واقعیت را ایجاد کنند.

چه اتفاقی می افتد؟
تجربه آسم یک سفر شخصی است؛ هیچ دو نفر دقیقا همان عوامل یا نشانه ها را ندارند و حمله آسم یک فرد ممکن است از یک روز به بعد متفاوت باشد.

Ezra Kirk – از حمام، در انگلستان – به شدت آسم است. وی به خبرگزاری پزشکی گفت امروزه حملات آسم او “سینه تنگ و تنگ”، فشار در همه جا بالای دیافراگم، از جمله چهره و سر، مداوم درک نفس و ناتوانی در نفس عمیق است. ”

هانا Bastick – از Brighton، همچنین در U.K. – دارای یک دختر 2 ساله است که از زمان تولد با چندین بار در بیمارستان از خس خس سوزی شدید بوده است. او به MNT گفت: “حمله به عنوان یک پدر بزرگ بسیار ترسناک است.” “من نمی توانم او را ترک کنم تا خودم بخوابم، وقتی واضح است که اکسیژن کمی به ریه هایش وارد می شود.”

علائم دخترش به علت سرماخوردگی شدید است، و او به طور رسمی با خس خس ناشی از ویروس تشخیص داده شده است. خانم Bastick توضیح داد: “هنگامی که او سردی بدی پیدا می کند، او ظرف 24 ساعت به طور دائم خشن می شود.”

“آن را به طور فزاینده ای شدید می شود تا زمانی که ما به اندازه کافی ایمن برای او بی خواب نیست، بنابراین ما او را به بیمارستان می رسانند. در این مرحله، تنفس او بسیار کار می کند و او با هر [ظاهر] مبهوت”.

تعداد موارد جدید آسم از دهه 1980 به طور پیوسته افزایش یافته است. این وضعیت دلیل سوم رتبه برای پذیرش کودکان در بیمارستان است و هر روز 10 نفر در ایالات متحده کشته می شوند.

قاتل خاموش
طبق گزارش منتشر شده در تاریخ 26 سپتامبر 2017، در مجله JAMA بین سال های 1980 تا 2014، 157،066 نفر در ایالات متحده در نتیجه آسم جان خود را از دست دادند.

اگر چه میزان مرگ و میر کلی آسم در این دوره زمانی کاهش پیدا کرد – از 2.2 تا 1.2 مرگ و میر در هر 100،000 نفر – تغییرات منطقه ای قابل توجه بود. به عنوان مثال، بالاترین میزان مرگ و میر در کنار نیمی از جنوب رودخانه می سی سی پی، در گرجستان و در کارولینای جنوبی یافت شد.

در سال 2006 میزان مرگ و میر آسم در سراسر جهان از سال 2006 تاکنون رکود داشته است. این مطالعه با استفاده از داده های سازمان بهداشت جهانی (WHO) در اوایل ماه جاری در The Lancet گزارش شد. در سال 2012 این میزان در سال 2012 به میزان 0.19 مورد در هر 100000 نفر باقی مانده است.

بررسی میزان مرگ و میر آسم بین فوریه 2012 تا ژانویه 2013 توسط کالج سلطنتی پزشکان U.K. نشان داد که 46 درصد از این ها به طور بالقوه قابل پیشگیری بود.

Martyn R. Partridge – که استاد پزشکی تنفسی در کالج امپریال لندن در انگلستان است – در پیش گفتار به این گزارش آمده است: “بعضی نتایج به وضوح منجر به تکان دادن، آموزش بیشتر و نظارت و پایان دادن به خوشبختی است که در مورد این شرایط مشترک ایجاد شده است. ”

این دعوت نامه برای مبارزه با آگاهی مشترک درباره آسم توسط یان د. پاورورد، استاد پزشکی تنفسی در دانشگاه آکسفورد در انگلستان، تحت تأثیر قرار گرفته است. او نویسنده اصلی گزارش کمیسیون آسم است که در اوایل ماه جاری در لانست

 

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Accessibility